Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Diecezji Opolskiej wyświęcono dwóch diakonów. Jeden z nich był na praktyce w Raciborzu

Klerycy Tomasz Łabys i Marcin Dydzik przyjęli święcenia diakonatu 18 listopada w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.

W Diecezji Opolskiej wyświęcono dwóch diakonów. Jeden z nich był na praktyce w RaciborzuDiecezja Opolska
Diakon Tomasz Łabys, biskup Rudolf Pierskała i diakon Marcin Dydzik

Sakramentu udzielił biskup Rudolf Pierskała. Diakon Marcin pochodzi z parafii św. Jacka w Opolu, a diakon Tomasz Łabys z parafii św. Andrzeja Apostoła w Kamienniku.

Dodajmy, że przed przyjęciem święceń diakon Tomasz Łabys odbył praktykę duszpasterską w parafii NSPJ w Raciborzu. Wzbudził wśród parafian pozytywne wrażenie. Część z nich z uśmiechem żegnała go i życzyła powodzenia na dalszej drodze formacji kapłańskiej.

Święcenia diakonatu wiążą się z przyjęciem szeregu obowiązków, m.in.: posłuszeństwem biskupowi ordynariuszowi, zachowaniem celibatu oraz sprawowaniem Liturgii Godzin.

Kolejne stopnie święceń to prezbiterat (zwyczajowo prezbiterów nazywa się księżmi) i episkopat (biskup).

źródło: Diecezja Opolska, oprac. ż

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fanklubprezesa (46.223. * .9) 21.11.2023 13:14

Mało, ale na szczęście przynajmniej do pary.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 21.11.2023 04:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu