Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi rybniczanie mają ciekawe pomysły na biznes [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny wręczone zostały nagrody dla młodzieży z rybnickich szkół, laureatów konkursu organizowanego przez Miasto Rybnik na najlepszy biznesplan.

Młodzi rybniczanie mają ciekawe pomysły na biznes [ZDJĘCIA]W. Zielińska
Młodzi rybniczanie mają ciekawe pomysły na biznes

Spośród nadesłanych prac komisja oceniająca zweryfikowała merytoryczną wartość biznesplanów, a także takie elementy, jak: innowacyjność pomysłu, realność założeń finansowych czy trwałość przedsięwzięcia. Łączna pula nagród finansowych opiewała na 10 tysięcy złotych. Wybrano 5 laureatów:

• V miejsce – praca EDU NEST, autorzy: Julia Kumańska oraz Julia Kocur z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Urszulańskich (nagroda: 1000 zł)

• IV miejsce – praca: ELEKTRO-WODNIACY, autor: Kacper Oczadły z Zespołu Szkół Technicznych (nagroda: 1000 zł)

• III miejsce – praca: System VRL, autorzy: Amelia Cichoń oraz Hanna Cichoń

z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych (nagroda: 1500 zł)

• II miejsce – praca: Bee Motion, autor: Mateusz Kasparek z Zespołu Szkół Technicznych (nagroda: 2500 zł)

• I miejsce – praca: Nowy Ciuszek, autorzy: Paulina Sowa oraz Milena Nowak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych (nagroda: 4000 zł)

W zwycięskiej pracy opisany został biznesplan na firmę świadczącą nowoczesne usługi krawieckie dzięki wykorzystaniu najnowszych maszyn hafciarskich. Głównym założeniem jest działanie w zgodzie ze „slow fashion”, filozofią wpisującą się w zrównoważone podejście do mody i konsumpcji. Stare ubrania i dodatki z tej firmy będą miały nowe życie dzięki atrakcyjnym, indywidualnym haftom.

- „Śledząc rynek renowacji i hafciarstwa można zauważyć, że coraz więcej ludzi decyduje się na odnawianie ubrań i przerabianie ich. Naszą firmę będzie wyróżniała innowacyjność i pomysłowość, nasze produkty będą wyjątkowe i wykonane z najlepszych materiałów” – zakładają autorki zwycięskiego biznesplanu.

Przyznano też 5 wyróżnień, za które uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, tj. wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe. Nagrody rzeczowe w postaci tabletów otrzymali też laureaci pierwszego miejsca.

Partnerem konkursu „Rybnicki biznesplan” w tej edycji był PKO Bank Polski, Link Point oraz DB Cargo Polska.

„Rybnik dla Biznesu” po raz 5

9 listopada odbyła się 5 edycja Konferencji „Rybnik dla Biznesu”. Tradycyjnie już przedsięwzięcie było okazją do spotkania i integracji środowiska biznesowego z Rybnika i całego regionu, podczas tego wydarzenia zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu na najlepszy biznesplan.

Poranna część wydarzenia odbyła się w Zabytkowej Kopalni Ignacy, gdzie przeprowadzono 3 szkolenia na tematy związane z organizacją pracy, marketingiem oraz sztuczną inteligencją. Łącznie w szkoleniach wzięło udział blisko 200 uczestników.

Z kolei po południu, w Domu Kultury Niedobczyce, przedsiębiorcy mieli okazję do wzajemnych rozmów przy kawie, spotkań z władzami miasta, wymiany doświadczeń i pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych.

Na koniec prelekcję na temat marketingu w internecie oraz public relations wygłosił dr Krystian Dudek – doradca, wykładowca akademicki, konsultant, komentator i praktyk w dziedzinie public relations, promocji i reklamy. W wieczornej części Konferencji „Rybnik dla biznesu” udział wzięło ponad 150 osób.

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].