Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rodzina seniorów liczy ponad dwa tysiące członków. Cieszą się dniem obecnym

- Niedawno byliśmy młodzi i wszyscy w pełni sił, a dzisiaj każdy z nas myśli, jak długo będzie żył - tak zaczyna się nowa Pieśń emeryta, której odśpiewanie ma być tradycyjnym punktem Dnia Seniora. Tegoroczny - dla całego powiatu raciborskiego - odbył się tradycyjnie w Restauracji Raciborska. 9 listopada dojrzałych raciborzan odwiedzili m.in. prezydent miasta i wicestarosta powiatu.

Rodzina seniorów liczy ponad dwa tysiące członków. Cieszą się dniem obecnymma.w
Elżbieta Woźniak na obchodach Dnia Seniora organizowanych przez związek emerytów dla członków z całego powiatu raciborskiego

Materiał wideo:

Podążają za duchem czasu

Dzień Seniora świętuje się na świecie 14 listopada. - To święto ma docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie i zwiększyć integrację międzypokoleniową - mówiła Grażyna Płonka zastępująca na uroczystości przewodniczącą Krystynę Loch.

-Ludzie w dojrzałym wieku mają wiele energii, chęci do działania. Seniorzy podążają za duchem czasu, żyją często aktywniej niż młody człowiek -kontynuowała Płonka.

Oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów  może pochwalić się zbiórką składek członkowskich na poziomie 104%. Związek wspierany jest też dotacjami samorządów - miejskiego, powiatowego i gminnych.

Wolny czas i odwiedziny

4 wycieczki jednodniowe i 3 pikniki - to coroczna oferta, z której skorzystało odpowiednio 159 i 188 osób. Były też parodniowe wyjazdy do Pragi czy Węgierskiej Górki.

- Przyjęliśmy 243 nowych członków - mogła pochwalić się G. Płonka.

Komisja Organizacji Wolnego Czasu opracowuje plan wycieczek, a Komisja Socjalno-Bytowa opiekuje się seniorami, którzy z różnych względów nie korzystają z propozycji wyjazdowych związku.

Specjalne podziękowania złożono w Dniu Seniora: Katarzynie Łozińskiej, Barbarze Pordzik, Danucie Stogiewicz, Wiesławie Petryk, Bogusławie Muszyńskiej i Elżbiecie Woźniak.

Część artystyczną spotkania uświetnił Duet okazjonalny - Alicja Ploch-Burda i Elżbieta Skrzymowska.

Jeszcze raz pieniędzy

Prezydent Dariusz Polowy przyniósł seniorom "coś dla zdrowotności i coś, co ma cieszyć oko". - Wchodząc, słyszałem śpiew, który dowodzi, że jest siła, jest moc. Cieszycie się życiem. Przede wszystkim potraficie być razem. Wszyscy mi mówią, że emeryturze w ogóle nie ma czasu na nic. Takie spotkania są ważne, ich nie da się zastąpić niczym innym. Każdego dnia życzę wam bliskości przyjaciół. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy - mówił włodarz. Odpowiedziała mu G. Płonka. - Liczymy na dalszą przychylność urzędu. Jak spłyną do nas pieniążki, o których pan wspomniał, to będziemy nadal mogli tak prężnie działać - stwierdziła. - Czuję się, jak ten rodzic co odbiera od dziecka przebywającego na koloniach prośbę: kochane pieniążki przyślijcie rodzice - zażartował prezydent.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].