Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Do czego służą zbiorniki ciśnieniowe na wodę?

Zastanawiasz się, jakie zastosowanie mają zbiorniki ciśnieniowe na wodę? Chcesz dowiedzieć się, w jakich branżach się sprawdzą? Jesteś w dobrym miejscu. Poniższy poradnik dostarczy Ci wyczerpujących informacji w tym temacie.

Do czego służą zbiorniki ciśnieniowe na wodę?

Zbiornik ciśnieniowy na wodę – zasada działania

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się temu, jak działają takie zbiorniki ciśnieniowe na wodę. Ten sprzęt jest przeznaczony do magazynowania wody oraz zachowania jej ciśnienia w przemysłowej lub domowej stacji wodociągowej. Odpowiada za to również pompa wody wraz z zaworami i czujnikami ciśnieniowymi. W jaki sposób woda dostaje się do tego zbiornika?

Dochodzi do tego dzięki wtłaczaniu cieczy z użyciem pompy, co jednocześnie przekłada się na wzrost ciśnienia powietrza w środku zbiornika. Wyłączenie pompy następuje wówczas, gdy ciśnienie osiągnie maksymalną wartość. Gdy z kolei dojdzie do poboru wody, wtedy ma miejsce sytuacja odwrotna. Następuje spadek ciśnienia, który w momencie osiągnięcia minimalnej wartości prowadzi do tego, że czujnik włącza pompę, która zasila zbiornik ciśnieniowy na wodę.

Do czego służą zbiorniki ciśnieniowe na wodę?

Teraz, kiedy znasz już zasadę działania zbiorników, warto przyjrzeć się temu, gdzie można je zastosować. Omawiane zbiorniki ciśnieniowe na wodę można wykorzystać zarówno na prywatny użytek, jak i w przemyśle czy też rolnictwie. W przypadku indywidualnego użytkowania, doskonale sprawdzą się do podgrzewania wody na bieżące potrzeby lub do nawadniania ogrodu.

Podobne zastosowanie będzie też dotyczyło rolnictwa, gdzie konieczne jest regularne dostarczanie wody. Nie sposób też pominąć kwestię zapotrzebowania na zbiorniki ciśnieniowe na wodę w przypadku branży przemysłowej, gdzie stabilizacja ciśnienia odgrywa ważną rolę.

Zbiornik ciśnieniowy na wodę to synonim samowystarczalności 

Zbiorniki ciśnieniowe na wodę mają takie wiele zastosowań, że producenci prześcigają się w dostarczaniu kolejnych modeli i rodzajów. Przykładowo wśród przeponowych modeli znajdują się urządzenia poziome i pionowe o różnych pojemnościach. Z reguły zbiorniki ciśnieniowe na wodę są wykorzystywane w miejscach, które są zlokalizowane w dalszej odległości od miejskiej zabudowy. Własne ujęcie wody jest wówczas najlepszym rozwiązaniem. Taki zbiornik pozwoli zachować odpowiednie ciśnienie i zapobiegnie utracie ciepłej wody w chłodne dni

Sięgnij po niezawodne zbiorniki ciśnieniowe

Przy doborze pojemności kieruj się nie tylko aktualnym zapotrzebowaniem – warto przy tych szacunkach myśleć perspektywicznie i uwzględnić ewentualne zwiększenie zapotrzebowania w przyszłości. Poza wielkością sprzętu weź też pod uwagę inne właściwości konstrukcyjne, takie jak np. użyty materiał, grubość blachy czy dodatkowe wyposażenie w postaci manometru. Dzięki temu będziesz cieszyć się z podjętej decyzji przez długie lata! Wygoda użytkowania, płynna praca i bezpieczeństwo – to wszystko cechuje zbiorniki ciśnieniowe od zaufanych producentów, które znajdziesz na stronie internetowej sklepu Dostudni.pl.

Materiał zewnętrzny