Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy potrzebna jest pompa do wody brudnej?

Gromadzenie się wody na terenie gospodarstw domowych, placach budowy i w pomieszczeniach może być bardzo szkodliwe i wymaga natychmiastowej interwencji. Kłopotliwa sytuacja jest zazwyczaj wynikiem powodzi, zalania lub awarii urządzeń wykorzystujących wodę. Żeby szybko i sprawnie poradzić sobie z problemem, konieczne może okazać się użycie pompy do wody brudnej. Urządzenie to pomoże nie tylko w podbramkowej sytuacji, lecz przyda się także podczas innych prac. Jakie zastosowanie ma pompa do wody? Jaką warto wybrać? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

Kiedy potrzebna jest pompa do wody brudnej?

Kiedy skorzystać z pompy do wody brudnej?

Pompa do wody brudnej jest wszechstronnym urządzeniem do różnych zastosowań. Może służyć do przepompowania, wypompowania i odprowadzania wody, doskonale sprawdza się także przy osuszaniu. Wykorzystywana jest w budynkach jednorodzinnych, ogrodach, gospodarstwach rolnych, przedsiębiorstwach i na terenie budowy.

Pompa do wody brudnej potrzebna jest zwłaszcza do usunięcia wody z pomieszczeń, jak piwnica czy parter, który został zalany na skutek powodzi. Może też służyć do wypompowywania wody z basenów, studni, oczek wodnych, stawów, rowów melioracyjnych, wykopków, studzienek i zbiorników przemysłowych. Przyda się też do przetłaczania zużytej już wody z pralek, wanien, zmywarek itp. Pompę do brudnej wody powinno się mieć pod ręką w gospodarstwach domowych zagrożonych zalaniem. Będzie pomocna też w ogrodzie i na działce, a niekiedy okaże się niezbędnym narzędziem podczas prac remontowych i nagłych zdarzeń powodziowych.

Działanie i użycie zanurzeniowej pompy do wody brudnej

Najczęściej spotykane, pompy zanurzeniowe, przystosowane są do pracy pod powierzchnią wody. Mogą przetaczać brudną ciecz zawierającą drobne zanieczyszczenia jak piasek, błoto i szlam, ale nie zawsze nadają się do przepompowywania ścieków. Urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością. Średniej klasy pompa może przepompować do 15000 litrów w ciągu godziny, co pozwala pozbyć się wody z dużej piwnicy.

Zatapialna pompa jest prosta w użyciu. Umieszcza się ją wraz z silnikiem poniżej poziomu wody i uruchamia. Dostępne modele mają możliwość wybrania dowolnego sposobu sterowania, także automatycznego. W przypadku pomp zanurzeniowych istotnym parametrem jest maksymalna głębokość zanurzenia, której nie można przekraczać. Urządzenie nie może pracować ani być przechowywane w ujemnej temperaturze.

Jaką pompę do brudnej wody kupić?

Przy wyborze pompy do brudnej wody istotnych jest kilka parametrów. Musi mieć ona określone swoje przeznaczenie i miejsce używania. Dostępne są modele z silnikiem spalinowym lub elektrycznym, który jest bardziej praktyczny, ale potrzebuje podłączenia do zasilania. Na podstawie wielkości pomieszczenia lub zbiornika, trzeba ustalić oczekiwaną wydajność, głębokość zanurzenia i wysokość podnoszenia wody. W przypadku pomp z możliwością oczyszczania trzeba określić dopuszczalną średnicę zanieczyszczeń.

Decydując się na zakup pompy do wody brudnej, najlepiej postawić od razu na solidny i sprawdzony produkt. Pompy oferowane na stronie internetowej https://www.podlane.pl/pompy-do-wody-brudnej-cat-565 są dobrym przykładem niezawodnych i funkcjonalnych urządzeń od renomowanych producentów. Jeżeli masz wątpliwości, jaką pompę do brudnej wody kupić, z pomocą przyjdą Ci specjaliści ze sklepu Podlane.pl, którzy pomogą Ci znaleźć urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb.

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].