Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radni PO uważają, że Paweł Jabłoński zniesławia posłankę Lenartowicz i odwraca uwagę od tzw. afery wizowej

Czworo radnych powiatowych z Platformy Obywatelskiej wydało oświadczenie swego klubu w radzie powiatu. Skrytykowali w nim działania kandydata PiS - wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego.

Radni PO uważają, że Paweł Jabłoński zniesławia posłankę Lenartowicz i odwraca uwagę od tzw. afery wizowejmad
Piotr Olender i Ewa Lewandowska z PO w Raciborzu

Oto treść oświadczenia radnych PO

Z oburzeniem obserwujemy działania medialne pana wiceministra Pawła Jabłońskiego, kandydata do Sejmu RP w nadchodzących wyborach, mające na celu zniesławienie pani Gabrieli Lenartowicz, posłanki do Sejmu RP z Raciborza.

Działania, które do tej pory w historii wyborów parlamentarnych w naszym mieście nie miały miejsca.

Odwoływanie się do wydarzeń sprzed dekady, które nie budzą żadnych wątpliwości (także w okresie 8-letnich rządów Zjednoczonej Prawicy) co do tego, że były zgodne z prawem, uznajemy za próbę przedwyborczych manipulacji i odwrócenia uwagi wyborców od afery wizowej. Afery o skali międzynarodowej, której źródło leży w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie pan Paweł Jabłoński pełni funkcję podsekretarza stanu, do którego kompetencji wchodzi m.in. polityka afrykańska i bliskowschodnia.

Jednoznacznie wyrażamy solidarność z panią poseł Gabrielą Lenartowicz oraz dezaprobatę dla wszelkich działań nieprzystających do cywilizowanych standardów prowadzenia kampanii wyborczej.

Ewa Lewandowska, Władysław Gumieniak, Piotr Olender i Artur Wierzbicki

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NigdyWiecejPis (193.161. * .11) 26.09.2023 19:29
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

gdyby powiedział prawdę to by w więźniu siedziała nie wpadłeś na to?
a co robi pis przez 8 lat nie może jej skazać ?
marny ten pis albo ktoś tu kłamie

~10mln (89.200. * .30) 26.09.2023 16:45
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Skoro tak twierdzą to dlaczego boją się oddać sprawę do sądu w trybie wyborczym . Widocznie powiedział prawdę o Lenartowicz

~PeOwiec1 (155.133. * .231) 26.09.2023 16:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Afera wizowa to była za czasów po 10000 euro za wizę i nikt nie poniósł kary a sam Sikorski o tym wiedzial

MichalGR 26.09.2023 13:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Myslalem, ze jacys normalni radni, ale jak z PO to nie warto się pochylać. Szkoda, ze nie ma juz normalnych radnych, bezpartyjnych.