Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rzeźnik, który kocha konie. Dariusz Franiczek ze Stajni Podkowa w Studio Nowiny

Koń Siwek był pierwszym którego dosiadał mały Darek, dziś dorosły Dariusz Franiczek. Koń sużył do pracy na gospodarce. Był łagodnym i ukochanym koniem syna rolnika z Żerdzin.

Rzeźnik, który kocha konie. Dariusz Franiczek ze Stajni Podkowa w Studio Nowiny

Gdy Darek wyrósł na Dariusza przyszła pora na zakup dwóch koni, takich do jazdy. Wpierw pod siodło, a później do zaprzęgu w maratonkę. Bo wyścigi zaprzęgów stały się na kilka lat pasją Franiczka. Ta przerodziła się w biznes i dziś każdy miłośnik jazdy konnej w okolicy wie, gdzie mieści się Stajnia Podkowa. W sezonie hubertusowywm zaprasza na swoją gonitwę za lisem, ale obok niej 23 września (sobota) będą też skoki, powożenie i kultowy wśród dzieci Hobby Horse.

W rozmowie w Studio Nowiny Dariusz Franiczek opowiada m.in. o tym:

  • jak powoził dziesięciokonnym zaprzęgiem w centrum Opola,
  • jak czuje się luzak na maratonce,
  • jak stworzył najlepszy zespół instruktorek jazdy konnej w powiecie.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kwachu27 (78.31. * .149) 22.09.2023 12:10

~KochamZwierzęta - widziałeś filmik? bo chyba tu jest klu tego materiału?

~KochamZwierzęta (89.64. * .106) 22.09.2023 11:21

No większych głupot dawno nie czytałam. Powiedziałabym, że koń by się uśmiał, ale do śmiechu mi nie jest. Tekst niepełny z kilkoma poważnymi błędami w tym merytoryczny i tzw. "literówka". Pomijając błędy dla mnie tekst "O rzeźniku, który kocha konie" jest wyjątkowo niepoprawny ze względów moralnych. Cały tekst ogólnie porażka.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 22.09.2023 03:05

panie redaktor jak pan coś piszesz to ze zrozumieniem ,, Był łagodnym i ukochanym koniem synem rolnika z Żerdzin'' Z całym szacunkiem ale nie widzałem aby pan Darek w zaprzęgu chodził , przez przeszkody skakał i tak dalej - siana też nie jadł. A bywam z wnukami.