Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Ogórek" będzie woził pasażerów po powiecie raciborskim

Starostwo Powiatowe w Raciborzu pochwaliło się nową atrakcją turystyczną. To zabytkowy "Ogórek", który od przyszłego roku będzie widoczny na drogach powiatu.

"Ogórek" będzie woził pasażerów po powiecie raciborskimStarostwo Powiatowe w Raciborzu
Ten autobus w przyszłym roku będzie jeździł po Raciborszczyźnie

- Aby poszerzyć ofertę turystyczną powiatu, już niebawem pojawi się nowa atrakcja - informują służby prasowe raciborskiego starosty. Włodarz z kolei komentuje, że po wprowadzeniu przyczep rowerowych, kolejnym elementem promocji turystyki jest właśnie uatrakcyjnienie oferty zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, aby mogły mile spędzić czas.

Starosta Grzegorz Swoboda zabytkowy autobus marki JELCZ 043, tzw. Ogórek z 1972 r. odebrał wspólnie z PKS w Raciborzu Damianem Knurą.

Tego typu pojazdów pozostało już niewiele, bo kilkanaście w całym kraju. Po odrestaurowaniu dołączy do taboru PKS w Raciborzu i posłuży do przewozów pokazowych turystów po ciekawych miejscach Raciborszczyzny. - Już od przyszłego rok pojazd będzie widoczny na drogach powiatu jako oryginalna atrakcja turystyczna - anonsuje powiat. Ponadto Starostwo Powiatowe w Raciborzu zapowiada ogłoszenie konkursu na nazwę dla popularnego niegdyś "Ogórka".

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~lubiespaliny (188.122. * .79) 22.09.2023 09:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~Hmm - I w tym cała atrakcja,

~Hmm (89.151. * .125) 21.09.2023 20:24
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Będzie jej dawniej, truć z rury wydechowej?