Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konferencja prasowa Gabrieli Lenartowicz z udziałem Katarzyny Lubnauer, Izabeli Leszczyny i Moniki Rosy [LIVE]

Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu we wtorek przed 11:00 odbyła się konferencja prasowa Gabrieli Lenartowicz. Obecne były również Izabela Leszczyna, Katarzyna Lubnauer i Monika Rosa, które przekonywały o sile kobiet, które startują w wyborach.

Konferencja prasowa Gabrieli Lenartowicz z udziałem Katarzyny Lubnauer, Izabeli Leszczyny i Moniki Rosy [LIVE]ma.w
Polityczki KO przekonują do głosowania na program swojej partii, w którym - jak deklarują - ważny jest interes kobiet.

Konferencja odbyła się w ramach akcji "Kobiety na wybory w województwie śląskim", której celem jest zachęcenie kobiet, by poszły głosować 15 października.

Jako pierwsza głos zabrała Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej. - Jest nas połowa społeczeństwa, a wciąż zbyt często na te wybory nie chodzimy. A nie oddając głosu, oddajemy nasz los w cudze ręce - przekonywała. - Chodźcie na wybory - to kwestia waszego zdrowia, Waszego życia. Naprawdę mamy kompetencje do tego, aby zarządzać krajem w wielu obszarach.

Posłanki z KO mówiły, że gospodarka jest kobietą. Za symboliczną osobę dla zobrazowania tego hasła Gabriela Lenartowicz przywołała Ofkę Piastównę - księżniczkę raciborską, córkę księcia Przemysła. - Odznaczyła się zmysłem gospodarczym i uchodzi za średniowieczną kobietę biznesu - mówiła na konferencji Gabriela Lenartowicz. Wskazała na jej talenty i zdolność do gospodarowania oraz ojca - inwestora na Zamku Piastowskim. - Racibórz wtedy ruszył do przodu, rozwinął się. Wierzę, że teraz kobiety sprawią, że znów się tak zadzieje i gospodarka Polski wróci na właściwe tory - powiedziała posłanka.

Mówiła także o jej zdaniem wirtualnych pieniądzach obiecanych przez PiS. - Te 770 mld na bilbordach zostało, inwestycje zostały w PowerPoincie - oznajmiła.

Wspomniała również o zapowiedzi powstania w Raciborzu nowej strefy przemysłowej, do której nie ma jeszcze gruntów, bo są dopiero do odrolnienia. - Nie ma też inwestora. A tą ziemię orną najwyższej klasy chcemy Koreańczykom za kredyty koreańskie oddać? To ma być rozwój gospodarki? - dziwiła się Lenartowicz.

Katarzyna Lubnauer podała przykład spotkanej tego dnia przedsiębiorczymi z targowiska, która powiedziała jej, że ZUS ją zabije, że zbankrutuje. - My mamy dla takich ludzi propozycje, mamy 100 konkretów. Kobiety zmienią Polskę, a Koalicja Obywatelska zaproponuje

podatek od dochodów realnych; rozwiązania, że ZUS będzie płacił L-4 od pierwszego dnia, a kobieta przedsiębiorczymi zyska prawo do urlopu - stwierdziła liderka .Nowoczesnej.

Spytaliśmy czy nowym premierem w rządzie będzie kobieta z KO? -

Kobiety są gotowe na wszystko, na pracę na każdym stanowisku, ale naszym kandydatem na premiera jest aktualnie Donald Tusk - usłyszeliśmy od kandydatek.

Nasze drugie pytanie dotyczyły opinii znanych polityczek na temat ich koleżanki z Raciborza - Gabrieli Lenartowicz. - O Gabrysi możemy powiedzieć same dobre rzeczy. Zna się jak nikt na energetyce, wie jak dać tani prąd gospodarce i zadbać o ochronę środowiska. To jest nasza ekspertka. Bada też tragedię Odry i wie co zrobić by polskie rzeki były czyste, a polskie lasy nie traktowano jak traktat - podsumowała Lubnauer.

Przypomnieliśmy, że mimo akcji promującej kobiety KO w wyborach, w okręgu, w którym startuje Lenartowicz jest mężczyzna - Krzysztof Gadowski. - Na Śląsku jest bardzo dużo kobiet na jedynkach, ale Gabrysia jest dwójką, a wcześniej była jedynką. Na Śląsku na 6 okręgów aż 5 ma liderki kobiety, czyli Śląsk kobietami stoi - przekonywała K. Lubnauer. Na koniec zaprosiła na Marsz Miliona Serc 1 października w stolicy.


Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 20.09.2023 01:32
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@6quarg
Nie wystawiam swiadectwa sobie. Ktos, kto jest medialny zwyczajnie powinien wyglądać.
Jeśli chcesz to możemy popisać merytorycznie. Chetnie wyslucham co takiego Gabi zrobila dla poszczegolnych gmin w naszym powiecie :)

6quarg 20.09.2023 01:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

MichalGR
Śmieję się, bo piszesz idiotyzmy, a komentując wygląd wystawiasz świadectwo wyłącznie sobie.

MichalGR 20.09.2023 01:24
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia danych osobowych

~tylkoZP (46.204. * .138) 19.09.2023 20:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Takich osobistości zamek nie gościł jeszcze nigdy...nawet chyba Mieszko Plątonogi w grobie się przewraca. Uchowaj Boże ewentualnymi rządami PO. Amen

~Julka45 (80.122. * .138) 19.09.2023 17:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

MĄDRE KOBIETY nigdy nie zagłosują na partię kaczynskiego!!!

6quarg 19.09.2023 15:51
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

MichalGR
Tutaj też musisz wciskać swoje mądrości? Weźmiesz się Ty w końcu za to, za co Ci płacą? Czy może płacą Ci za komentowanie?

~Sylwiannaa91 (31.0. * .112) 19.09.2023 15:51
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Świetne wystąpienie mądrych i zwykłych jak my wszystkie kobiet! Bez lukru i rzeczowo czyli zupełnie na odwrót niz u konkurencji. Głosuję na naszą raciborską 2. Pani Gabrysiu 3-mam kciuki za pani kolejny mandat. To nie będzie zmarnowany głos!

Tatuś 19.09.2023 15:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Cóż można powiedzieć o takich jak Franek7? Dno i metr mułu. A wszystkie raciborzanki zachęcam do zabierania głosu w tak przecież ważnych sprawach

MichalGR 19.09.2023 14:58
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Franek7 (31.179. * .1) 19.09.2023 14:45
oceniono 5 razy
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~BabeZesłałTadek (89.171. * .51) 19.09.2023 14:44
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Jeste kobietą i dlatego głosuj na mnie. Mądre, oryginalne, przekonujące. A może jakieś osiągnięcia by Panie pokazały? Inne niż marsze aborcyjne, bo z wieszaków nic nie wynika..,

~Veranda (83.4. * .119) 19.09.2023 14:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Brawo Panie z KO! Tak trzymać do końca kampanii!!!

~StaraPannaSRC (213.25. * .4) 19.09.2023 14:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

marekLab to konferencja prasowa nie zgromadzenie. Taka subtelna różnica. Tak wygląda zgromadzenie na piknikach rządowych, a to jednak coś innego było! Rozumiem, że Pan przyzwyczajony do takich tłumów na tych wszystkich piknikach wosiowych i rodzinnych z kiełbasą za free! Ale tutaj byli tylko dziennikarze :) Brawo Posłanki. Dobrze posłuchać mądre kobiety!

~marekLab (5.184. * .7) 19.09.2023 12:28
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Żenada. Słabe to zgromadzenie.

~ira (93.179. * .79) 19.09.2023 11:46
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

jedna kobieta jest spalona w tych wyborach w naszej okolicy.jaki trzeba mieć tupet i brak honoru żeby wystawiać swoją piękna twarz na bilbordach przy kościołach np.w jedłowniku.chodzi mi o paną gawęde.tyle lat w partii ,a jak ma się zrobić miejsce innym i lepszym to zdrada i wdzieranie się na siłe do koryta.