Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nauczyciele z Rudnika pojechali do Chorwacji. Co tam robili?

Podczas kursu nauczyciele poznali rozwiązania, które umożliwiają pracę z dziećmi na świeżym powietrzu, poza klasą. - Stosowanie tych narzędzi przyczyni się do uatrakcyjnienia procesu nauczania i uczenia się - wyjaśnia Weronika Żymełka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku.

Nauczyciele z Rudnika pojechali do Chorwacji. Co tam robili?ZSP Rudnik
To wyjazd, który był współfinansowany przez Unię Europejską. Odbywał się od 10 do 16 września. Jego celem jest poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego uczniów, ich dobrostanu, podniesienie umiejętności i kompetencji cyfrowych zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pokonywania podziałów międzykulturowych i społecznych. Z Rudnika do Splitu pojechali: Dorota Sochiera, Karina Puls, Barbara Burdzik i Weronika Żymełka

"Szkoła ze zdrowym podejściem" – to tytułu projektu, w ramach którego nauczyciele i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku wyjechali na kurs do Splitu w Chorwacji. W trakcie poznali wiele nowych narzędzi telekomunikacyjnych, które umożliwiają pracę z dziećmi na świeżym powietrzu, poza klasą.

- Uczestnicy szkolenia spędzili ten czas bardzo aktywnie, przećwiczyli wiele praktycznych aplikacji, które mogą być wykorzystane podczas zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu. Korzystając z inspiracji otrzymanej podczas szkolenia, nauczyciele rudnickiej szkoły przygotowywali innowacyjne zadania dla uczniów - mówi dyrektor Żymełka. - Co najważniejsze, uczestnicy szkolenia nauczyli się jak wspierać rozwój uczniów, ich kreatywność, a także, w jaki sposób rozwijać krytyczne myślenie uczniów, niezbędne przy korzystaniu z informacji dostępnych w internecie - dodaje.

Efektem uczestnictwa w projekcie było także poznanie innej kultury, czemu sprzyjało zwiedzanie urokliwych miejsc w Chorwacji. Był to czas, jak wyjaśnia dyrektor, intensywnej pracy, ale też integracji i ciekawych przeżyć. - Nauczyciele biorący udział w mobilności: p. dyrektor Weronika Żymełka, Barbara Burdzik, Karina Puls i Dorota Sochiera maksymalnie wykorzystali możliwości, jakie daje udział w projekcie Erasmus+ i z pewnością zastosują poznane narzędzia w swojej pracy, aby nie tylko uatrakcyjnić proces nauczania oraz podnieść kompetencje cyfrowe uczniów, ale także, aby poprawić stan ich zdrowia fizycznego i psychicznego uczniów - czytamy w materiałach prasowych. Uczestnicy szkolenia, jak wyjaśniono, będą również dzielić się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas szkolenia, tak, aby zadbać o dobrostan nie tylko uczniów, ale także kadry nauczycielskiej po długim okresie izolacji społecznej, spowodowanym epidemią koronawirusa i nauką zdalną.

Współuczestnikami szkolenia w Splicie byli oprócz nauczycieli z Rudnika także nauczyciele z Czech. - Wyjazd w ramach projektu Erasmus+ stworzył więc szansę na wymianę doświadczeń z kolegami z sąsiedniego państwa - podkreślają w placówce.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~maro1 (80.49. * .176) 19.09.2023 13:24

Ciekawe, dlaczego nie wyjechali w czasie przerwy wakacyjnej.

~1sewcio (188.137. * .95) 19.09.2023 10:49

Czyli po prostu wycieczka za darmo - jakoś w czasie strajków nikt o tym nie wspominał