Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Działania "Granica" w powiecie raciborskim. "Natychmiastowa reakcja na wzrost przestępstw" [ZDJĘCIA]

Raciborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby więziennej w miniony piątek (15.09.) prowadzili działania pod kryptonimem "Granica". Działania ukierunkowane były na zwalczanie przestępczości na terenie powiatu raciborskiego.

Działania "Granica" w powiecie raciborskim. "Natychmiastowa reakcja na wzrost przestępstw" [ZDJĘCIA]KPP Racibórz
Działania były prowadzone przy wsparciu funkcjonariuszy służby więziennej - przewodników psów wraz z psami służbowymi do zadań związanych z wykrywaniem zapachów środków odurzających.

Policjanci z wydziału kryminalnego, ruchu drogowego, prewencji wspólnie z funkcjonariuszami służby więziennej w piątek (15.09.) prowadzili na terenie gminy Krzyżanowice działania pod kryptonimem "Granica".

- Działania były prowadzone w związku z ujawnionymi przestępstwami wewnątrzwspólnotowego przewozu i wywozu środków odurzających w strefie przygranicznej oraz wzrostem dynamiki przestępstw kradzieży na terenie gminy Krzyżanowice. Wdrożono je celem natychmiastowej reakcji - przekazuje oficer prasowa raciborskiej komendy, sierż. sztab. Joanna Wiśniewska.

Działania były prowadzone przy wsparciu funkcjonariuszy służby więziennej - przewodników psów wraz z psami służbowymi do zadań związanych z wykrywaniem zapachów środków odurzających. Skontrolowano ponad 40 pojazdów.

Głównym celem działań jest zwalczanie i ograniczenie działalności sprawców przestępczości narkotykowej, a w szczególności wewnątrzwspólnotowego nabywania środków odurzających bądź substancji psychotropowych w strefie przygranicznej z Republiką Czeską.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wyraził podziękowania dla Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach za włączenie się do działań.

źr. KPP Racibórz, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~martinez22 (188.137. * .95) 19.09.2023 08:24

Przepraszam czy wzrost przestępczości ma bezpośredni związek z informacjami Dziennika Gazety Prawnej że "
Z informacji DGP wynika, że Piotr Wawrzyk jako wiceszef MSZ od co najmniej połowy ubiegłego roku ustnie przekazywał sugestie, aby nie badać karalności osób spoza Europy starających się o wizy."