Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Racibórz na ministerialnym szlaku. Znani politycy przyjeżdżają do miasta jeden po drugim

Do obecności wiceministrów Michała Wosia i Pawła Jabłońskiego z PiS zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale do miasta ściągani są kolejni ministrowie i wiceministrowie.

Racibórz na ministerialnym szlaku. Znani politycy przyjeżdżają do miasta jeden po drugimarch. Nowiny.pl
Jadwiga Emiewicz gościła już wcześniej w Raciborzu. Wówczas należała jeszcze do Porozumienia Jarosława Gowina, do którego akces zgłosił prezydent Dariusz Polowy. Później drogi J. Gowina ze Zjednoczoną Prawicą się rozeszły.

13 września w objazd po regionie wybrał się Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda. W Rybniku mówił o pieniądzach na remont jednego z budynków mieszkalnych, w Raciborzu o utworzeniu nowej strefy ekonomicznej w rejonie Rafako: W Raciborzu powstanie nowa strefa ekonomiczna. "Terenów pod inwestycje szukają m.in. koreańskie firmy" [LIVE]. Wcześniej do Raciborza przyjechał wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W przyszłym tygodniu kolejni politycy prawicy odwiedzą nasz region. W poniedziałek 18 września do Raciborza przyjedzie Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński. W Urzędzie Miasta Racibórz odbędzie się konferencja prasowa, której tematem będzie dostępność karty mieszkańca w aplikacji mObywatel!

We wtorek 19 września odbędą się konsultacje dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy. Gościem będzie Sekretarz Stanu, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz. Spotkanie odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury. Początek o 12.00. W konsultacjach wezmą udział przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiej Agencja Inwestycji i Handlu, Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (aktualizacja 18.09.2023: minister Janusz Cieszyński zapowiedział, że wiceminister Jadwiga Emilewicz nie przyjedzie do Raciborza 19 września).

Wzmożoną aktywność prominentnych polityków Zjednoczonej Prawicy nietrudno powiązać z kampanią wyborczą. Można się spodziewać, że w kolejnych tygodniach Racibórz i szerzej cały nasz region odwiedzać będą kolejni ministrowie i wiceministrowie w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Na zakończenie dodajmy, że Janusz Cieszyński gościł w Raciborzu w 2018 roku, wspierając wówczas w kampanii wyborczej Dariusza Polowego:

Jadwiga Emilewicz również nie powinna mieć trudności z trafieniem do magistratu, bo gościła tutaj wraz z Jarosławem Gowinem, gdy Dariusz Polowy dołączył do Porozumienia:

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 16.09.2023 06:30

krzywonoga jemilewicz tysz ! A fuj !

~Wodel (45.128. * .140) 15.09.2023 23:14

Polowy ściąga do SRC czołowych polityków przy czym nie należy do żadnej z czołowych partii. Lenk nawet w PO był na tyle cienki że mógł z Lenartowicz czy Siedlaczkiem najwyżej pogadać przez telefon. Efekty widać po ilości inwestycji w mieście za Darka i za czasów Mirka

~Brzezik (46.134. * .220) 15.09.2023 22:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Za Lenka nawet psy ministrów tu nie przyjeżdżały…

Tatuś 15.09.2023 17:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kolejni będą mydlić oczy raciborzanom bajkami jak to jest cudownie pod ich panowaniem i co to planują zrobić ale potrzebują kolejnych 4 lat. Ludzie, obudźcie się. Przełączcie telewizory z TVP na inny program (niekoniecznie TVN - zagraniczne też dużo mówią o Polsce), sięgnijcie po gazety ale nie te od Obajtka, zerknijcie do internetu na strony niezależne od rządu. Dużo się dzieje ale niekoniecznie tak jak to rządzący i ich zwolennicy przedstawiają a o niewygodne fakty pomijają milczeniem. No bo po co Polak ma wiedzieć?