Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny piszą o zakończeniu jubileuszu 300-lecia obecności obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie

W parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbył się tradycyjnie tzw. duży odpust.

W tym roku uroczystości były związane z zakończeniem jubileuszu 300-lecia obecności obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej, które trwały przez cały rok. Wydarzenie zgromadziło tysiące pielgrzymów.

Nowiny piszą o zakończeniu jubileuszu 300-lecia obecności obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie

Świętowanie rozpoczęło się w piątek specjalnym koncertem. W sobotę odbyła się procesja sprzed kaplicy w Kokoszycach do Pszowa, która nawiązywała do wydarzeń przekazania obrazu pszowskim parafianom, mającym miejsce w 1723 roku. Na czele procesji szedł biskup Grzegorz Olszowski. Obecni byli także parafianie z różnych miejscowości. Głównym uroczystościom, które odbyły się w niedzielę, przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Było to w jakimś stopniu nawiązanie do historii tego regionu, gdyż obecne tereny powiatu wodzisławskiego, w tym okresie należały właśnie do diecezji wrocławskiej. Nie mogło zabraknąć nas na tej uroczystości.

Ciekawym wydarzeniem w ubiegłym tygodniu była gala konkursu „List do taty 2023”, który wzbudził wiele uczuć. Ponadto piszemy o wystawie drobnego inwentarza w Radlinie, na którą tradycyjnie przybyli hodowcy z całego regionu oraz o zawodach najtwardszych strażaków. Relacjonujemy również wodzisławski jarmark staroci, który cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wydarzenie to przyciąga pasjonatów z wielu stron Polski. W najnowszym numerze, tradycyjnie nie brakuje również polityki.

Zachęcamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].