Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ultramaraton 40 Rybnickich Rond wystartował z dachu centrum handlowego [ZDJĘCIA]

Już po raz siódmy miłośnicy biegania wystartowali w Rybnickim Ultramaratonie 40 Rybnickich Rond. W tym roku start przebiegał dość nietypowo, w niedzielę 28 maja z dachu Centrum Handlowego Focus Park. To pierwszy taki przypadek w historii tego biegu. 

Ultramaraton 40 Rybnickich Rond wystartował z dachu centrum handlowego [ZDJĘCIA]
Uczestnicy zbiegli 325-metrową serpentyną z dachu centrum handlowego

Biegacze wystartowali o 8:00 z dachu centrum handlowego. Zbiegli z wysokości 25 metrów około 325-metrową serpentyną prowadzącą przez wszystkie poziomy parkingowe, aby dotrzeć na sam dół i pokonać pozostałe 73 km trasy przebieającej przez 45 rybnickich rond, w tym nowe rondo "Biegacza".

To już siódma edycja tego wydarzenia. Pierwszy bieg odbył się w 2017 roku i wystartowało w nim 15 osób. Do pokonania były wówczas 62 km trasy obejmującej 40 rybnickich rond (stąd nazwa utramaratonu).

Z każdym rokiem zainteresowanie biegiem rosło, w efekcie czego liczba uczestników jest limitowana i wynosi tylko 80 osób. Udział w biegu jest bezpłatny, a uczestnicy wyłaniani są podczas oficjalnego losowania, które miało miejsce 1 kwietnia br. w centrum handlowym. W poprzednich edycjach na starcie mogliśmy spotkać m.in. Mateusza Banaszkiewicza z Kabaretem Młodych Panów, a także wiceprezydenta Rybnika Piotra Masłowskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Biegacz2 (31.61. * .178) 29.05.2023 11:58

Super pomysłowa impreza dla biegaczy że Śląska.