Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przygotuj się do świątecznej podróży - apeluje policja z Raciborza

Raciborscy policjanci z drogówki apelują do kierowców o ostrożność. Święta Wielkanocne to czas, kiedy wielu z nas przemierza setki kilometrów, by odwiedzić swoich bliskich. Często od nas samych zależy jak podróż ta będzie przebiegać.

Przygotuj się do świątecznej podróży - apeluje policja z Raciborza
Warto również uzbroić się w cierpliwość, by za kierownicą nie dać się ponieść emocjom / fot. Policja

Czas świąt wielkanocnych dla wielu z nas łączy się z podróżą i odwiedzinami swoich bliskich. Nierzadko przemierzamy setki kilometrów. Zapominamy jednak o przygotowaniu się do podróży.

Podstawową jest odpoczynek przed podróżą. Niestety nierzadko wsiadamy za kółko zmęczeni, od razu po pracy i nie zastanawiamy się jakie zagrożenie wiąże się z takim zachowaniem. Najnowsze statystyki mówią o tym, że najczęstszą po prędkości przyczyną zdarzeń drogowych jest właśnie zaśnięcie za kierownicą - nie lekceważmy tego.

Kolejną bardzo ważną czynnością jest sprawdzenie naszego samochodu. Pogoda płata nam figle i często o poranku mamy do czynienia z przymrozkami, które powodują gołoledź. Nie śpieszmy się z wyminą opon na letnie. Sprawdźmy płyny eksploatacyjne oraz wyposażenie.

/źr.: KPP Racibórz/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].