Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy z Dębieńska otrzymają nowy wóz

W miniony piątek OSP Dębieńsko Wielkie odebrało promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Strażacy z Dębieńska otrzymają nowy wóz
Spotkanie, w którym uczestniczyli: Prezes OSP Dębieńsko Wielkie Damian Kopacz, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska Roman Gorzawski i Naczelnik OSP Dębieńsko Wielkie Krzysztof Klimczyk było okazją do przekazania promesy na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Dębieńsko Wielkie

24 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu miasta Rybnika i powiatu rybnickiego. Spotkanie, w którym uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska Roman Gorzawski, Prezes OSP Dębieńsko Wielkie Damian Kopacz oraz Naczelnik OSP Dębieńsko Wielkie Krzysztof Klimczyk było również okazją do przekazania promesy na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Dębieńsko Wielkie.

- Cieszę się, że kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Czerwionki-Leszczyn - z Dębieńska Wielkiego wzbogaci się o wóz bojowy. Strażacy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, zarówno gminy, jak i całego powiatu. Są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i dobytek ludzi - podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Zakup samochodu zostanie sfinansowany z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (600 tys. zł), dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej w Katowicach (300 tys. zł) oraz środków z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (50 tys. zł).

źródło: Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, oprac. (d) 

Ludzie

Wiesław Janiszewski

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].