Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiesław Janiszewski

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Największa szansa na zmianę władzy jest w Pszowie. A jak wygląda to w innych miastach Subregionu Zachodniego? 

Ogólnopolska Grupa Badawcza ocenia, że największe szanse na zmianę władzy w Subregionie Zachodnim są w Pszowie, gdzie rządzi Czesław Krzystała. Wyżej jest tylko dwóch włodarzy innych śląskich miast – Siewierza i Zabrza.

Młodzieżowa Rada Miejska w Czerwionce-Leszczynach. Znamy nazwiska kandydatów [LISTA] 

O mandaty radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach będzie ubiegać się łącznie 49 kandydatów.

W Czerwionce-Leszczynach rozegrano Halowe Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej. Która drużyna była najlepsza? [ZDJĘCIA]  

We wtorek 23 maja w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Halowe Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej.

Otwarcie parku w Czerwionce-Leszczynach. Rewitalizacja kosztowała kilka milionów złotych [ZDJĘCIA]  

Burmistrz Czerwionki Wiesław Janiszewski podjął decyzję o rewitalizacji parku przy ul. Furgoła, którą wykonała firma pana Gawlika spod Oświęcimia.

Strażacy z Dębieńska otrzymają nowy wóz 

W miniony piątek OSP Dębieńsko Wielkie odebrało promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

O CPK w Sejmiku Województwa Śląskiego. "Nawet największy projekt nie może być zbudowany na ludzkiej krzywdzie" 

Sejmik Województwa Śląskiego przychylił się do wniosku marszałka Jakuba Chełstowskiego, który zaapelował do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka o pilne zwołanie posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Samorządowcy o CPK: szok i niedowierzanie. Jedna z gmin odetchnęła z ulgą 

- Nagle organizuje się konferencję. Minister przyjeżdża, ogłasza, wyjeżdża, a między tym są setki dramatów ludzkich - komentuje jeden z naszych samorządowców sprawę wyboru przez CPK wariantu inwestorskiego na odcinku Katowice-Ostrawa.

Przeciw CPK, w obronie Pojezierza Palowickiego. Burmistrz Czerwionki-Leszczyn: Ta inwestycja nie ma dla nas wartości dodanej 

Mieszkańcy regionu uczestniczyli w proteście dotyczącym inwestycji CPK. Zagrożone przebiegiem kolei dużych prędkości jest m.in. Pojezierze Palowickie zwane „Śląskimi Mazurami”.

Z CPK i wywłaszczeniami chcą walczyć na poziomie województwa. Komisja już pracuje [WIDEO]  

W urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałka Jakuba Chełstowskiego, parlamentarzystów PO, samorządowców oraz mieszkańców gmin, przez które ma przebiegać tzw. szprycha kolejowa do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Uczestnicy konferencji zgodnie podkreślali, że tylko na poziomie wojewódzkim można...

Tragedia Górnośląska. W Czerwionce-Leszczynach odbyła się konferencja 

19 lutego w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się konferencja pt. Wokół Tragedii Górnośląskiej 1945 r. - „Ocalić od zapomnienia”.

W Czerwionce-Leszczynach również pamiętają o ofiarach Tragedii Górnośląskiej 

Jak co roku w Czerwionce-Leszczynach organizowane są obchody związane z upamiętnieniem rocznicy Marszu śmierci więźniów obozu Auschwitz oraz Tragedii Górnośląskiej.

Burmistrz Czerwionki-Leszczyn odwiedził pierwsze dziecko urodzone w 2023 roku 

Amelia Kozakiewicz z Leszczyn to pierwsza mieszkanka Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zarejestrowana w Urzędowym systemie narodzin w 2023 roku. Dziś Amelkę i jej rodzinę odwiedzili Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik.

Jubilatów z Czerwionki-Leszczyn odwiedził burmistrz  

Burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik odwiedzili Jubilatów obchodzących 90. urodziny. 18 listopada wizytę złożyli Panu Jerzemu Wystempowi, a 28 grudnia Pani Marii Mikecie.

Budżet Czerwionki-Leszczyn na 2023 rok. Kompromisowy, ale z deficytem 

- W rok 2023 wchodzimy z porozumieniem, które rzadko tutaj osiągamy - powiedział burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski, dziękując radnym za osiągnięcie kompromisu w pracach nad przyszłorocznym budżetem.

Tężnia solankowa, górka saneczkowa, tory do jazdy na rolkach. Zobaczcie jak zmienił się Park Furgoła w Czerwionce-Leszczynach [ZDJĘCIA]  

Zakończyła się rewitalizacja Parku Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Przedstawiciele gminy spotkali się na miejscu inwestycji z wykonawcą zadania*.

CPK nie zgadza się na obniżenie prędkości pociągów na Śląsku 200 km/h 

- Taka zmiana byłaby sprzeczna z celami projektu - pisze Dariusz Mańkowski ze spółki Centralny Port Komunikacyjny do burmistrza Czerwionki-Leszczyn Wiesława Janiszewskiego.

Radość w Stanowicach i Bełku. Strażacy mają nowe wozy [ZDJĘCIA]  

W ostatnim czasie dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny otrzymały nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Nowy sprzęt zwiększa zdolność bojową jednostek, ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i umożliwić szybkie i skuteczne prowadzenie działań ratowniczych.

Zobacz więcej