Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy kierownik posterunku policji w Gołkowicach

Młodszy aspirant Michał Kominek pokieruje posterunkiem policji w Gołkowicach. W środę odebrał rozkaz personalny z rąk komendanta powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Nowy kierownik posterunku policji w Gołkowicach
Młodszy aspirant Michał Kominek odebrał rozkaz personalny z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. / fot. Policja

Komendant Dryja gratulował policjantowi objęcia nowego stanowiska i życzył dobrej współpracy z obecnymi na uroczystości przedstawicielami samorządu. Nowy kierownik otrzymał gratulacje od wójta Godowa Mariusza Adamczyka i jego zastępcy Tomasza Kasperuka, przewodniczącego rady gminy Antoniego Tomasa oraz sołtysa Gołkowic Piotra Wrodarczyka.

fot. Policja

W spotkaniu wziął udział również komendant komisariatu w Gorzycach, podinspektor Tomasz Glenc, który życzył nowemu kierownikowi satysfakcji z pracy, a także zarządzania posterunkiem na podobnie wysokim poziomie, jak jego poprzednik.

fot. Policja

- Uroczystość była okazją do rozmowy o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców i do nawiązania współpracy we wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Godów - przekazuje wodzisławska policja. Poprzedni kierownik, aspirant sztabowy Adrian Pawlus objął stanowisko kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji w komendzie powiatowej w Wodzisławiu Śląskim.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Orban (80.49. * .38) 18.03.2023 12:38

Jak widać z powyższego artykułu to w Policji więcej kierowników, naczelników, komendantów niż normalnych policjantów, tych którzy są najbliżej społeczności a nie za biurkami.
Czy ktoś na terenie powiatu widział patrol pieszy???
Zarówno prewencja jak i ruch drogowy bujają się tylko samochodami a w godzinach szczytu komunikacyjnego to na skrzyżowaniach nikogo nie uświadczysz by ułatwić kierowca włączanie się do ruchu czy przejazd przez skrzyżowanie.
Pod względem komunikacyjnym powiat wodzisławski reprezentuje dno od którego nie może się odbić, przejeżdżając tak małe miasto jak Wodzisław od strony Turzy w kierunku Rybnika na wszystkich skrzyżowaniach z sygnalizacja trzeba się zatrzymywać takiego absurdu nie ma nigdzie by sygnalizacja nie była zsynchronizowana do zielonej linii.
Następnie ilością znaków drogowych większością absurdalnych przebijamy nie jedno miasto.
No ale z za biurka tego nie widać.
Wszyscy tylko gratulują pytam czego??? Chyba głupoty i braku kompetencji.(nie dotyczy nowo mianowanego kierownika)