Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Orszulik-Oślizlok nowym sołtysem Gogołowej

O stołek sołtysa Gogołowej konkurowały dwie panie: Anna Orszulik-Oślizlok i Justyna Wawrzaszek. Wygrała ta pierwsza, zdobywając prawie dwa razy więcej głosów mieszkańców.

Anna Orszulik-Oślizlok nowym sołtysem Gogołowej
Nowa sołtys Gogołowej - Anna Orszulik-Oślizlok wraz z nową radą sołecką.

15 marca odbyło się zebranie wiejskie w sołectwie Gogołowa. Mieszkańcy zdecydowali, że urząd sołtysa obejmie Anna Orszulik-Oślizlok. Zajęła ona miejsce pełniącej tę funkcję przez 14 lat Wiolety Szotek, który nie starała się o kolejną kadencję.

Nowa sołtys i rada sołecka

W wyborach na nowego sołtysa kandydowały dwie osoby: Anna Orszulik-Oślizlok i Justyna Wawrzaszek. Pierwsza otrzymała 47 głosów, druga - 24. Obie panie są znane w swoim środowisku i chętnie angażują się w życie lokalne. Anna Orszulik-Oślizlok, wyrażając zgodę na kandydowanie zapowiedziała, że sołtysowanie widzi jako współpracę z chętnymi do współdziałania mieszkańcami, a nie jako spełnianie pojedynczych roszczeń.

Zebranie wybrało również nowy skład Rady Sołeckiej. Weszły do niej jednak osoby już od lat zaangażowane i aktywne w środowisku lokalnym: Renata Sobik, Aleksandra Wita, Justyna Wodejko i Mariola Zając oraz nowy w tym składzie Paweł Zoremba.

Podziękowania ustępującej sołtys

Urzędująca przez 14 lat dotychczasowa sołtys Wioleta Szotek serdecznie i z dużym wzruszeniem dziękowała lokalnej społeczności za minione lata. - Nie powiem, żeby były to lata łatwe. Nie były też jednak tylko trudne. Wszystko zależy od spraw i ludzi, z którymi się je rozwiązuje. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi przez te wszystkie lata pracować na rzecz naszej miejscowości - powiedziała Wioleta Szotek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].