Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jedna wielka fotograficzna rodzina. FOTON obchodzi 18 urodziny [ZDJĘCIA]

Lista członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON dawno już przekroczyła liczbę 160. Część z nich świętowało wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu wejście w wiek dorosły. 18 urodziny odbyły się w rodzinnej atmosferze - można było dostrzec pary i małżeństwa, które poznały się podczas aktywności w Kole.

Jedna wielka fotograficzna rodzina. FOTON obchodzi 18 urodziny [ZDJĘCIA]
Gabriela Habrom-Rokosz opiekunka FOTONu kroi tort

W tym roku FOTON świętuje pełnoletność swojej pracy, która odbywa się w sferze artystycznej, edukacyjnej i naukowej. Uczestnicy fotonowych przedsięwzięć swoją pasję fotograficzną realizują zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, zaś cel dążeń wyznaczają wspólny, a rezultaty tych twórczych działań w postaci fotograficznych obrazów rzeczywistości prezentują na wspólnych wystawach. W ten sposób odsłaniają rąbek swojej wyjątkowej wrażliwości. A wszystko dzięki dr Gabrieli Habrom-Rokosz, która wytrwale przewodniczy kołu i wprowadza do świata fotografii kolejne pokolenia młodzieży.

FOTON, działa oficjalnie od 2005 roku. Koło początkowo funkcjonowało w Instytucie Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Raciborzu. Obecnie działa w Instytucie Architektury Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Swoją działalność zadebiutowało w Galerii GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu wystawą fotografii i sprzętu fotograficznego oraz lekcją otwartą na temat: „Dawnych i współczesnych technik fotograficznych”, którą poprowadzili członkowie grupy założycielskiej: Joanna Klimczak i Stefan Krybus. Wczoraj było powrót do tej tradycji - Stefan Krybus i Sebasian Fus wygłosili prelekcje. Wszyscy FOTONowcy otrzymali pamiątkowe widokówki ze swoimi fotografiami.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].