Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Ukradli znajomemu telefon z aplikacją bankową i ogołocili konto

4 promile alkoholu w organizmie kierowcy, którego obowiązywały już dwa sądowe zakazy prowadzenia. W dzisiejszym przeglądzie policyjnych doniesień również o złodzieju, który ukradł chipsy i szybko trafił za kraty. Czytaj więcej także o "znajomych", którzy wykorzystali okazję.

Śląski patrol: Ukradli znajomemu telefon z aplikacją bankową i ogołocili konto
Śledczy przesłuchali 45-letniego mężczyznę i jego 49-letnią partnerkę i przedstawili im zarzuty kradzieży telefonu i włamania na konto bankowe i kradzież pieniędzy z niego. / fot. ilustracyjne freepik

Częstochowa - Zatrzymany kierowca z 4 promilami i 2 sądowymi zakazami

Oficer dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że we wsi Borowno, samochód jedzie slalomem. Dzięki rzetelnie przekazanym informacjom, nieodpowiedzialny kierowca opla został zatrzymany przez policjantów z częstochowskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny cztery promile alkoholu. Okazało się również, iż mężczyznę obowiązywały już dwa sądowe zakazy. Wkrótce ponownie stanie przed sądem. Groą mu nawet 3 lata więzienia.

Kłobuck - Ukradł chipsy. Najbliższy rok spędzi w więzieniu

Oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży chipsów, do której doszło w jednym ze sklepów samoobsługowych. Pracownica marketu relacjonowała, że mężczyzna wyszedł ze sklepu jak gdyby nigdy nic, mimo że za nim wybiegła i zwróciła mu uwagę. Na miejsce skierowano kłobuckich dzielnicowych, którzy po przejrzeniu monitoringu rozpoznali w sprawcy osobę poszukiwaną. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 4 miesięcy. Jednak dzięki szybkiej reakcji, mundurowi namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży, który był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. W związku z tym 43-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie. Wcześniej jednak "uregulował" rachunek za skradzione chipsy, a mundurowi za popełnione wykroczenie nałożyli na mężczyznę mandat karny.

Kłobuck - Zderzenie ciężarowej scanii i osobowej hondy

fot. Policja

Do zdarzenia z udziałem ciężarowej scanii i osobowej hondy doszło we wtorek 14 marca, na skrzyżowaniu ul. Śląskiej z ul. Sienkiewicza we Wręczycy Wielkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący osobową hondą, wyjeżdżając z ul. Sienkiewicza nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo ul. Śląską ciężarowej scanii, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. Na skutek zderzenia obrażenia obrażeń ciała doznał 41-letni kierowca hondy, który został zabrany do szpitala na szczegółowe badania.

Ruda Śląska - Ukradli znajomemu telefon z aplikacją bankową i ogołocili konto

Na początku tygodnia policjanci z Kochłowic zostali powiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego, za którego pośrednictwem sprawca dokonał kilku transakcji, uszczuplając konto właściciela na ponad 2000 złotych. Jak się okazało 56-letni rudzianin, w ubiegły weekend spożywał alkohol z parą znajomych, którzy wykorzystali okazję i ukradli swojemu sponsorowi telefon. Wcześniej w trakcie zakupów w sklepie podpatrzyli jaki pin wpisuje w telefonie ich znajomy płacąc aplikacją bankową. Znając pin i mając jego telefon, rozpoczęli zakupy. Gdy rudzianin zorientował się, że nie ma telefonu, a na jego koncie odnotowano kilka transakcji, od razu powiadomił rudzkich mundurowych. Sprawa nie była skomplikowana, a zatrzymana para szybko przyznała się do kradzieży telefonu i pieniędzy z konta znajomego. Śledczy przesłuchali 45-letniego mężczyznę i jego 49-letnią partnerkę i przedstawili im zarzuty kradzieży telefonu i włamania na konto bankowe i kradzież pieniędzy z niego. O ich dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator i rudzki sąd.

Zabrze - Areszt za pobicie 18-latka

Do pobicia doszło w sobotę po 19:00 na skrzyżowaniu ulicy Lutra i 3-go Maja. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany 18-latek wraz z dwoma innymi mężczyznami pobili nieznanego im 18-latka. Pokrzywdzony na skutek pobicia doznał obrażeń i trafił do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców, który uciekał z miejsca zdarzenia. W poniedziałek, na wniosek śledczych, zabrzański sąd zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Za pobicie grozi mu do 3 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają, a zatrzymanie pozostałych sprawców jest już tylko kwestią czasu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].