Nowiny Wodzisławskie piszą o wycince lasu w Czyżowicach

Mieszkańcy zwrócili się do nas po tym, jak w Lesie Czyżowickim (między Czyżowicami i Rogowem) doszło do wycięcia dużej połaci lasu na terenie zarządzanym przez Lasy Państwowe. - Ofiarą padły buki, dęby, czasem drzewa iglaste. Wszystkie co najmniej po kilkadziesiąt lat stare. Żeby nie wzbudzać zainteresowania tak zwani leśnicy zostawili nietknięty pas wzdłuż drogi tak, aby przejeżdżający tamtędy ludzie zbytnio tematem się nie interesowali i nie protestowali – pisze do nas Czytelnik. Na zarzuty odpowiada Nadleśnictwo Rybnik, twierdząc, że we wskazanym miejscu nie doszło do wycinki, a jedynie koniecznych prac pielęgnacyjnych i „pozyskaniowych”. Jak widać wiele rozbija się o terminologię. Dla mieszkańców to istne ogołocenie terenu, a dla leśników „prace pozyskaniowe”.

Nowiny Wodzisławskie piszą o wycince lasu w Czyżowicach

Ponadto w nowym numerze poruszamy temat sporu pomiędzy wicestarostą Tadeuszem Skatułą, a dyrektorem szpitala Krzysztofem Kowalikiem. Poszło o przenosiny oddziału.

Na naszych łamach także kulisy burzy po wygranej SWD Wodzisław Śląski w miejskim przetargu na promocję poprzez sport w kontrze do Odry Wodzisław.

Piszemy także o spotkaniach prezydenta Mieczysława Kiecy z mieszkańcami dzielnic Jedłownik Szyb oraz Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka, na których padło wiele ważnych pytań.

Relacjonujemy również Dzień Sołtysa w Lubomi, na którym uhonorowano sołtysów z powiatów wodzisławskiego i raciborskiego.

Mamy też dla Czytelników podsumowanie ostatnich wydarzeń, m.in. Babskiego Combra w Nieboczowach, Babsko-Męskiego Combra w Grabówce oraz koncertu Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej z okazji Dnia Kobiet.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].