Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie piszą o wycince lasu w Czyżowicach

Mieszkańcy zwrócili się do nas po tym, jak w Lesie Czyżowickim (między Czyżowicami i Rogowem) doszło do wycięcia dużej połaci lasu na terenie zarządzanym przez Lasy Państwowe. - Ofiarą padły buki, dęby, czasem drzewa iglaste. Wszystkie co najmniej po kilkadziesiąt lat stare. Żeby nie wzbudzać zainteresowania tak zwani leśnicy zostawili nietknięty pas wzdłuż drogi tak, aby przejeżdżający tamtędy ludzie zbytnio tematem się nie interesowali i nie protestowali – pisze do nas Czytelnik. Na zarzuty odpowiada Nadleśnictwo Rybnik, twierdząc, że we wskazanym miejscu nie doszło do wycinki, a jedynie koniecznych prac pielęgnacyjnych i „pozyskaniowych”. Jak widać wiele rozbija się o terminologię. Dla mieszkańców to istne ogołocenie terenu, a dla leśników „prace pozyskaniowe”.

Nowiny Wodzisławskie piszą o wycince lasu w Czyżowicach

Ponadto w nowym numerze poruszamy temat sporu pomiędzy wicestarostą Tadeuszem Skatułą, a dyrektorem szpitala Krzysztofem Kowalikiem. Poszło o przenosiny oddziału.

Na naszych łamach także kulisy burzy po wygranej SWD Wodzisław Śląski w miejskim przetargu na promocję poprzez sport w kontrze do Odry Wodzisław.

Piszemy także o spotkaniach prezydenta Mieczysława Kiecy z mieszkańcami dzielnic Jedłownik Szyb oraz Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka, na których padło wiele ważnych pytań.

Relacjonujemy również Dzień Sołtysa w Lubomi, na którym uhonorowano sołtysów z powiatów wodzisławskiego i raciborskiego.

Mamy też dla Czytelników podsumowanie ostatnich wydarzeń, m.in. Babskiego Combra w Nieboczowach, Babsko-Męskiego Combra w Grabówce oraz koncertu Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej z okazji Dnia Kobiet.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].