Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miliarder Michał Sołowow ponownie zainteresowany akcjami Rafako. Podpisano aneks

Porozumienie Rafako z Gaz-Systemem umożliwiło powrót do rozmów na temat sprzedaży pakietu akcji Rafako, którego właścicielem jest PBG S.A., na rzecz MS Galleon - spółki wchodzącej w skład imperium biznesowego Michała Sołowowa.

Miliarder Michał Sołowow ponownie zainteresowany akcjami Rafako. Podpisano aneks
Prezes Rafako S.A. Radosław Domagalski-Łabędzki (fot. Rafako) oraz Michał Sołowow (fot. print screen z youtube.com/watch?v=M9vAH5JTVZQ).

Pakiet 26,4% akcji Rafako S.A. należący do PBG S.A. (w upadłości) miał zostać zakupiony przez spółkę MS Galleon już w ubiegłym roku. Umowa inwestorska ostatecznie nie weszła w życie. Mimo pięciokrotnego przesuwania terminów, Rafako nie udało się spełnić warunków, które MS Galleon uznała za konieczne, by umowa doszła do skutku. Więcej pisaliśmy tutaj: Koniec romansu z miliarderem. Michał Sołowow na razie nie kupi RAFAKO.

Jednak 28 lutego 2023 roku Rafako i Gaz-System zawarły przed Prokuratorią Generalną ugodę kończącą spór dotyczący realizacji kontraktów na budowę gazociągu Goleniów-Płoty oraz tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu (Rafako zawiera ugodę z Gaz-Systemem, przedłużają się mediacje z Tauronem).

W tym miejscu warto zaznaczyć, że porozumienie Rafako i Gaz-Systemu było jednym z warunków zawieszających wejście w życie umowy inwestorskiej zawartej przez Rafako z MS Galleon.

5 marca 2023 roku PBG, Rafako oraz MS Galleon podpisały aneks do umowy sprzedaży pakietu akcji Rafako S.A. Strony uzgodniły, że transakcja ma zostać zrealizowana do 30 kwietnia 2023 roku. Do tego czasu powinny przedstawić dowody spełnienia warunków zawieszających wejście w życie umowy.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fanklubprezesa (46.223. * .146) 07.03.2023 08:04

Imperium kontratakuje! Już to gdzieś słyszałem...

~Tuy6 (37.248. * .56) 07.03.2023 06:22

Ponoć dogadali się i z Tauronem.