Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czeczeński zbrodniarz wyciąga "pomocną" dłoń do Ślązaków. "Rosja powinna pomóc w organizacji referendum"

Ramzan Kadyrow grozi "denazyfikacją" i "demilitaryzacją" Polski. Uważa też, że na Śląsku powinno zostać zorganizowane referendum, a Rosja może udzielić "pomocy organizacyjnej".

Czeczeński zbrodniarz wyciąga "pomocną" dłoń do Ślązaków. "Rosja powinna pomóc w organizacji referendum"
Ramzan Kadyrow to czeczeński przywódca. W pierwszej wojnie czeczeńskiej walczył przeciwko Rosji, ale w drugiej wojnie stanął po stronie najeźdźcy. W 2006 roku został premierem Czeczenii, później był prezydentem tego kraju, a od 2011 roku jest Szefem Republiki Czeczeńskiej. Bierze udział w wojnie na Ukrainie po stronie Rosji. Jest oskarżony o popełnienie zbrodni wojennych. Fot. Telegram/Kadyrov_95

Referendum na Śląsku "pilnie potrzebne"

- W lipcu odbędzie się doroczny Marsz Autonomii Śląska, który za każdym razem przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Dla mnie ten region Polski zasłużył sobie na szczególny status niepodległego kraju i pilnie potrzebne jest tam referendum, podczas którego Rosja może udzielić pomocy organizacyjnej

- napisał przywódca Czeczeni Ramzan Kadyrow na Telegramie.

RAŚ: "Może nasz przekaz dotrze do tego farfocla"

- Jako organizator corocznego Marszu Autonomii zostaliśmy wywołani do tablicy przez niejakiego Kadyrowa. Stanowczo nie zapraszamy!!! Trauma po ostatniej wizycie "wyzwolicieli" w 1945 roku pozostała w naszych rodzinach do dnia dzisiejszego. Marsz Autonomii jest imprezą rodzinną dla mieszkańców regionu, w której biorą udział uśmiechnięci świadomi swojej tożsamości Górnoślązacy. Nie posępni bandyci, którzy bombardują niewinnych ludzi, mordują dzieci, gwałcą, plądrują dopuszczają się zbrodni, o których słyszeliśmy od naszych ojców i dziadków. My nie chcemy Górnośląskiej Republiki Ludowej! My wolimy autonomiczny Górny Śląsk w Europie Regionów. Patriotom Czeczeńskiej Republiki Iczkerii życzymy wyzwolenia spod rosyjskiej okupacji - napisał Ruch Autonomii Śląska na swoim Facebooku, zachęcając jednocześnie odbiorców do udostępnienia posta, by zwiększyć szansę na dotarcie wiadomości do "tego farfocla".

Po Ukrainie przyjdzie pora na "denazyfikację" Polski?

Ramzan Kadyrow dodał, że Polska wspierając Ukrainę wyczerpała własne zasoby militarne i będzie żebrać o broń od USA. "Co jeśli po pomyślnym zakończeniu NMD Rosja zacznie denazyfikować i demilitaryzować kolejne państwo? W końcu po Ukrainie na mapie jest Polska!" - pisze Kadyrow i dodaje, że "walka z satanizmem" powinna być kontynuowana w całej Europie, a przede wszystkim w Polsce.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Tymo73 20.02.2023 22:12

CENZURA !!!!

Tymo73 18.02.2023 19:30
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Tymo73 12.02.2023 23:19
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Merta (85.202. * .230) 08.02.2023 03:36
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ale wstyd aby taki sobie czeczen mówił o Slońsku.

Tymo73 07.02.2023 23:03
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Qwerty24 (80.238. * .152) 07.02.2023 21:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

chyba nie sądzicie ludzie że ten grubas wie co to Śląsk, nie przesadzajcie ze swoją propagandą