Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na co wójt Rudnika rozdał 148 tys. zł?

Wójt gminy Rudnik Piotr Rybka podpisał zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań gminy o charakterze pożytku publicznego w 2023 roku. Na co przeznaczone zostaną gminne środki?

Na co wójt Rudnika rozdał 148 tys. zł?
Na zdjęciu wójt Rudnika Piotr Rybka (fot. arch. Nowiny.pl)

Najwięcej, bo 54 tys., złotych trafiło do LKS Dąb Brzeźnica na szkolenia sportowe. Natomiast po 27.5 zł do LKS Gamów na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz do LKS Grzegorzowice na organizację zawodów w piłce nożnej oraz szkolenie dla dzieci i młodzieży.

Dotację otrzymali także:

  • UKS Zryw Rudnik na organizację i prowadzenie zajęć rekreacyjno-sportowych oraz szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej w 2023 r. - 11 tys. zł
  • Caritas diecezji opolskiej na projekt "Aktywność i praca życie ubogaca" - 3 tys. zł
  • Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań w Łubowicach na promocję życia i twórczości Josepha von Eichendorffa - 500 zł
  • Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Raciborzu na imprezy integracyjno-promocyjne kół w gminie Rudnik - 12.5 tys. zł
  • Łubowickie Towarzystwo Miłośników Josepha von Eichendorffa na popularyzację poety epoki romantyzmu oraz historycznego młyna wodnego w Brzeźnicy - 2 tys. zł
  • Fundacja Gniazdo na projekt "Sławików w historii" - 10 tys. złotych

Ludzie

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KaLas (5.184. * .238) 03.02.2023 16:35

Ale hojny. Brawo Fujt.