Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Skrajnie wychudzony pies znaleziony martwy. Właściciel na kilka dni zostawił go samego w mieszkaniu

Podsumowanie piątku w śląskim patrolu. Przegląd najważniejszych wydarzeń. Policyjna suczka na tropie ogromnej ilości narkotyków, zatrzymanie właściciela broni i bulwersująca sprawa śmierci psa pozostawionego w mieszkaniu bez opieki przez kilka dni.

Śląski patrol: Skrajnie wychudzony pies znaleziony martwy. Właściciel na kilka dni zostawił go samego w mieszkaniu
Kryminalni z II komisariatu powołali już biegłego z zakresu weterynarii, który określi czas i przyczynę śmierci psa. / fot. zdjęcie ilustracyjne freepik

Częstochowa - Trafił do aresztu po wizycie Abi...

fot. Policja

Kryminalni z Częstochowy uzyskali informację, że 42-letni mieszkaniec Częstochowy posiada w domu znaczną ilość narkotyków. 24 stycznia policjanci podjechali pod wskazany adres z Abi - policyjnym psem, który od razu zaprowadził ich do budynku gospodarczego. W jednej z szafek mężczyzna przechowywał worki i pudełka wypełnione białym proszkiem oraz zielonym suszem. Wstępne badanie wykazało, że jest to metamfetamina i marihuana.

Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 6 tys. działek dilerskich białego proszku i prawie 300 zielonego suszu.

42-latek usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Chorzów - Broń i amunicja przejęta przez chorzowskich mundurowych

fot. Policja

Chorzowscy policjanci w ubiegłym tygodniu otrzymali informację, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać broń palną i dużą ilość amunicji. Następnego dnia kryminalni, przy wsparciu policjantów NGW, pojechali pod wskazany adres. zaskoczony wizytą stróżów prawa chorzowianin został zatrzymany.

W wyniku przeszukania posesji policjanci znaleźli 2 sztuki broni krótkiej i 3 sztuki długiej. Była to jednak broń czarnoprochowa, na której posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. 45-latek z Chorzowa początkowo nie przyznawał się do posiadania innej broni, czy też amunicji.

Chorzowscy policjanci mieli jednak informację, że mężczyzna posiada nieruchomość na terenie Małopolski i to tam może przechowywać nielegalne przedmioty. Pojechali tam z zatrzymanym i potwierdzili swoje podejrzenia. Na poddaszu przeszukiwanego budynku mieszkalnego, w skrytce pod podłogą, znaleźli broń i amunicję. Zabezpieczyli dwie jednostki broni czeskiej produkcji oraz ponad 1000 sztuk amunicji różnego kalibru. Chorzowianin tłumaczył, że broń ma od członka rodziny i nie spodziewał się, że posiadanie tak starej broni jest zabronione. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór oraz 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Chorzowianin usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Gliwice - Na ratunek dla psa było już za późno...

W czwartek po południu do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, wpłynęła informacja z OTOZ Animals o niepokojącej sytuacji. Sąsiad od dłuższego czasu nie pokazywał się, a z jego mieszkania w gliwickiej dzielnicy Zatorze trzy dni wcześniej słychać było słabe szczekanie psa. Ta informacja spowodowała, że na miejsce natychmiast wysłano policjantów i strażaków...

Po dotarciu pod wskazany adres, strażacy zajrzeli do mieszkania przez okno, za pomocą specjalnego podnośnika. Zauważyli tam leżącego na podłodze psa bez oznak życia.

Dzielnicowy zdołał nawiązać kontakt z 44-letnim właścicielem lokalu. Ten przyjechał na miejsce twierdząc, że mieszkanie opuścił dwa dni wcześniej. Po otwarciu drzwi okazało się, że na podłodze leży martwy, skrajnie wychudzony pies.

W domu na podłodze znajdowały się duże ilości psich odchodów. Nie znaleziono natomiast żadnego jedzenia, czy też picia dla zwierzęcia. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, wykonując dokumentację dochodzeniowo-śledczą. Kryminalni z II komisariatu powołali już biegłego z zakresu weterynarii, który określi czas i przyczynę śmierci psa.

To pozwoli podjąć kolejne kroki prawne.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PijanySkrzat (103.74. * .61) 30.01.2023 09:41

SzaryMieszkaniec (94.254. * .225
Alkoholik pijący pod sklepami domaga się broni? Coś niebywałego! Chcesz zastraszać ekspedientkę żeby dała piwo na krechę, czy może przechodniów będziesz terroryzował?

~SzaryMieszkaniec (94.254. * .225) 29.01.2023 16:50

Jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów w Europie. Nawet za posiadanie starej niesprawnej broni lub kilku naboi idziesz na długo do paki. Przestępcy mają nielegalną broń a obywatel może się bronić jedynie rękami. Ba, nawet za użycie widelca w samoobronie gdzie NAPASTNIK z maczetą, siekierą, pistoletem zostanie ranny - to NAPADNIĘTY idzie siedzieć. A iluż kolekcjonerów starej broni zostało pozbawionych cennych eksponatów (o które dbali, prawidłowo przechowywali) - a teraz leżą - niszczeją w odmętach magazynów "konserwatorów" zabytków