Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przy studniówce nie myśli się o feriach. DLO Racibórz bawiło się w Tworkowie

Na 104 dni przed egzaminem maturalnym - 21 stycznia - odbyła się studniówka Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Bawiło się na niej 13 uczniów i ich osoby towarzyszące, a także grono pedagogiczne. Oprawą muzyczną zajął się Tomasz Pomiotło z Radia Vanessa.

Przy studniówce nie myśli się o feriach. DLO Racibórz bawiło się w Tworkowie
Zbiorowe zdjęcie przed balem studniówkowym - uczniowie oraz nauczyciele DLO na imprezie w Tworkowie

Materiał wideo:

A jak wyglądało menu kolacji studniówkowej? Raczej standardowo, jak przyznali uczniowie, ale koniecznie z dewolajem.

-To ważne wspomnienie dla tych 4 lat nauki, symbol czasu przedmaturalnego, po tej szalonej zabawie trzeba przysiąść do książek - usłyszeliśmy od organizatorem imprezy.

-Teraz możemy razem spędzić ten piękny czas, później już może się nie wydarzyć dla takiego grona - dodały nasze rozmówczynie.

Jak wyglądała część oficjalna wydarzenia w Tworkowie? W materiale wideo przemowy i podziękowania.

Co sprawia, że chodzą do DLO? - Rodzinna atmosfera, dobrze się czujemy w swoim towarzystwie i spędzamy ze sobą dużo czasu - zaznaczyły.

Klasa malutka, ale bardzo zgrana - charakteryzowała maturzystów ich wychowawczyni Barbara Marcol, polonistka. To pierwsze jej wychowawstwo w pracy nauczyciela. -Będą ich mile wspominać. A studniówka? Pamiętam dokładnie własne studniówkowe przeżycia, co pozwala mi dziś identyfikować się z młodzieżą - mówiła nam pani Barbara.

Według niej zabawa na 100 dni przed egzaminem dojrzałości to ostatni oddech przed ważnym testem dla ich przyszłości. - Jednocześnie to pierwsza oficjalna impreza w ich wczesnej dorosłości, więc na pewno ją dobrze zapamiętają. Poza tym przygotowania do niej są nie mniej ważne niż sama zabawa - uśmiechała się Marcol.

Dla szkoły to 2 studniówka, ale już 3 klasa maturalna, w tym pierwsza poza jej siedzibą. Przed rokiem młodzież bawiła się w gmachu dawnego Gimnazjum nr 5 przy ul. Opawskiej, gdzie DLO przebywało na czas remontu swojej siedziby na Ostrogu.

-Dzięki temu, że szkoła jest mała, możemy bardziej skupić się na uczniu. Łatwiej jest nam pracować z młodzieżą. Te relacje są zażyłe, bo to nie jest żaden moloch. I to jest nasz plus - stwierdziła Barbara Marcol.

Jakimi wrażeniami dzielili się z Nowinami maturzyści zapytani przed studniówkową zabawą?

Młodzież przygotowała do tańca - poloneza Wiktoria Kolbe. To nauczyciel wychowania fizycznego, absolwentka ZSOMS, gdzie mogła podpatrywać pomysłodawczynię wielu oryginalnych polonezów dla maturzystów tej szkoły - Małgorzatę Bonk.

DLO to nie jest szkoła, po której zostaje się tylko księdzem albo zakonnicą - uśmiechał się proboszcz Adrian Bombelek, który jest jednocześnie dyrektorem liceum. Przy okazji powspominał swoją studniówkę, z czasów nauki w II LO - raciborskim Mickiewiczu. Bal miał miejsce w hali Rafako.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].