Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zespół Szkół Ekonomicznych - Ekonomik Racibórz. Studniówka 2023 u Kaczyny w Rogowie

Samych uczniów bawiło się 86, a do tego 29 nauczycieli. Pełny skład - 194 osoby - uzupełniali partnerzy. Swoich podopiecznych mieli tutaj wychowawcy: Wojciech Łyżniak, Anna Jaroniak i Beata Gawlik, Marta Ogonowska (w zastępstwie Teresy Gorzalnik). Imprezę otwierał dyrektor Paweł Ptak.

Zespół Szkół Ekonomicznych - Ekonomik Racibórz. Studniówka 2023 u Kaczyny w Rogowie
W Rogowie ekonomiści z Raciborza zatańczyli dwa polonezy

Materiał wideo:

W rolę prowadzących wcielili się Kacper Cichocki i Zuzanna Świtalska. - Podsumowujemy 4 lata naszej nauki w szkole, a były ciężkie co tu kryć (w 2020 roku zaczęła się pandemia koronawirusa - przy red.), byliśmy poszkodowanym rocznikiem - mówili przed swoim występem.

Dziękowano wychowawcom, a dyrektor Ptak oficjalnie rozpoczął studniówkę. Wzniesiono uroczysty toast (wcześniej do stolika z kieliszkami podeszli panowie i podali je swoim partnerkom).

Odtańczono dwa polonezy - po 2 klasy w każdy z tańców. Wzięli w nich uczniowie klas 4H, 4E, 4R, 4L - to kształcący się w zawodach: handlowiec - spedytor, ekonomista, pracownik reklamy i logistyk.

Na czele grupy organizującej wydarzenie stanęła Martyna Bujak. Przyznała, że funkcja jest lekko stresująca, a najwięcej emocji było przy liczeniu wpłat uczestników studniówki. Martyna przyznała nam, że impreza podrożała w stosunku do zeszłorocznych cen za bal na 100 dni przed maturą.

A jakie samopoczucie mieli sami studniówkowicze? Pytaliśmy pary o wrażenia i oczekiwania, a także o stosunek do szkoły, z którą związali swoją młodość.

Rozmawialiśmy również z wychowawcą klasy maturalnej, jednym z najdłużej związanych z Ekonomikiem nauczycieli - Wojciechem Łyżniakiem.

Dyrektor placówki Paweł Ptak wie, że studniówka rozpoczyna w życiu młodych ludzi etap przejścia z wczesnej dorosłości w dojrzałość. Uważa też, że choć w perspektywie uczniowie mają dużo nauki, to tej nocy nie powinni o tym w ogóle myśleć.

Na zabawie Ekonomika spotkaliśmy absolwenta Mechanika, który przez obostrzenia pandemiczne nie miał okazji przeżyć tam swojej studniówki. Okazja do nadrobienia strat nadarzyła się dzięki partnerce, z którą przybył się bawić w Rogowie.

Studniówka jest imprezą, na której spotyka się grupa ludzi, co spędzali ze sobą niemal każdy dzień, ucząc się w szkole. Za 100 dni drogi wielu z nich się rozejdą. Mówił o tym nasz kolejny rozmówca - Maciej.

Tak wyglądał początek części muzyczno-tanecznej poprzedzającej studniówkową kolację.

Sesję zdjęciową wykonywał dla Ekonomika Mirek Basista z firmy FotoPerła. Podglądaliśmy fotografów przy pracy. Pan Mirek zachęcał młodych, by wykazali się kreatywnością przy pozowaniu. W jaki sposób? O tym w materiale wideo.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].