Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najważniejsza lekcja przed feriami. Policjanci z Wodzisławia spotkali się z uczniami

Czas na lekcję bezpieczeństwa. Dzielnicowi z Wodzisławia spotkali się z uczniami, by przypomnieć im jak unikać zagrożeń w czasie zimowego wypoczynku. Poruszono także tematy hejtu i bezpieczeństwa w sieci.

Najważniejsza lekcja przed feriami. Policjanci z Wodzisławia spotkali się z uczniami
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, po której zasypali funkcjonariuszy pytaniami na temat służby w policji / fot. Policja Wodzisław

Spotkanie z uczniami z Radlina

fot. Policja Wodzisław

W Szkole Podstawowej nr 3 w Radlinie mundurowy z wodzisławskiej drogówki przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa, a szczególnie te dotyczące przepisów ruchu drogowego. Aby zbliżające się ferie zimowe upłynęły na super zabawie, ale by były przede wszystkim bezpieczne.

- Dobrze przygotować młodzież do ferii, to pomóc "odświeżyć" ich wiedzę na temat własnego bezpieczeństwa. Każdy powinien wiedzieć, jak dbać o swoje bezpieczeństwo! - podkreślają funkcjonariusze.

Spotkanie w SP nr 5

fot. Policja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wodzisławiu wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym - omawiane zagadnienia dotyczyły postępowania na wypadek sytuacji kryzysowej. Młodzież dowiedziała się, jak powinni się zachować w sytuacji zagrożenia, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo. Policjanci ponadto opowiadali o zawodzie policjanta, przypomnieli również najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Odpowiadali również na ochoczo zadawane przez uczestników pytania.

Intensywny czas spotkań z uczniami

fot. Policja Wodzisław

Wodzisławscy dzielnicowi odwiedzili również SP nr 10 i ZS nr 7. Rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej i o problemie hejtu. - To szczególnie ważne przed rozpoczynającymi się niebawem feriami, kiedy młodzież będzie miała więcej czasu na surfowanie w sieci - podkreślają mundurowi. Uświadomili uczniom, jakie zachowania stanowią czyn zabroniony, jakie mogą za to ich spotkać konsekwencje prawne. Młodzież dowiedziała się, jak powinni się zachować, kiedy są świadkami hejtu, jak reagować, a także gdzie szukać pomocy, kiedy sami staną się ofiarą hejtu. Policjanci zachęcali do spędzania wolnego czasu aktywnie, do spotkań i rozmów w realu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].