Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Promocja książki księdza Wiesława Hudka - proboszcza z Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]

Wielkim zainteresowanie cieszyło się spotkanie zorganizowane przez ks. dra Wiesław Hudka - proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej związane z promocją książki pt. "O poezji. Felietony radiowe 2021-2022". 

Promocja książki księdza Wiesława Hudka - proboszcza z Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]
Sala domu parafialnego była wypełniona po brzegi foto. F.Kamczyk

Ks. dr Wiesław Hudek urodził się w Wodzisławiu Śląskim. Pochodzi z Parafii św. Jana Nepomucena w Krostoszowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14.05.1994 r. w Katowicach. W turskiej parafii sprawuje posługę od sierpnia 2021 r. Jest doktorem teologii, muzykologiem i liturgistą. Wykłada na Akademii Muzycznej im.K. Szymanowskiego w Katowicach. Pełni funkcję przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej, jest duszpasterzem organistów i środowisk twórczych.

Refleksja na temat wiary, kościoła i przyszłości

Spotkanie było okazją do refleksji na temat kościoła, wiary i obecnych czasów. Wspomniano między innymi postać wybitnego teologa Józefa Ratzingera. Jego teologię i wkład w działalność Kościoła. Nie zabrakło też refleksji na tym co dzieje się w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Zwrócono też uwagę na różnicę pomiędzy kolędami, które są modlitwą a piosenkami o charakterze świątecznym, które czasem nie mają nic wspólnego z istotą świąt jaką jest osoba Jezusa Chrystusa. 

- To było wyjątkowe spotkanie, w szczególnym czasie, bo w IV Niedzielę Adwentu, która wprowadza nas w okres bezpośredniego przygotowania na przyjście Jezusa. I chyba nie można lepiej rozpocząć tego czasu, niż właśnie zatrzymać się choć na chwilę w tej "przedświątecznej gorączce" - komentuje pani Iwona, jedna z uczestniczek spotkania.

W ramach spotkania połączono wymiar duchowy i artystyczny

- Nikt, tak jak Ks. Wiesław nie potrafi połączyć tych dwóch wymiarów, jakim jest aspekt duchowy i artystyczny. Spotkanie poetyckie, przepełnione modlitwą i słowem, które otwiera na ten piękny świąteczny czas. Miałam okazję uczestniczyć, także w innych wydarzeniach, organizowanych przez naszego Ks. Proboszcza, jak w Festiwalu Fide at Amore i muszę powiedzieć, że można przez muzykę, czy poezję pogłębiać swoją więź z Bogiem - dodaje pani Iwona.

Zaproszenie na koncert 8 stycznia

Wszystkich głodnych kolejnych, cudownych wrażeń, już teraz zapraszamy do Sanktarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej, w niedzielę 8 stycznia 2023 r., na wyjątkowy Festiwal Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych VENITE ADOREMUS.  O godz. 17.00 odbędzie się celebracja nieszporów, a następnie recital zespołu SonArte (dyr. Tymoteusz Kubica), a także utwory instrumentalne w wykonaniu Arkadiusza Pawliczka (organy) i Mariana Bienka (obój). Festiwal odbywa się pod patronatem: Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, Polskiej Federacji Pueri Cantores oraz Stowarzyszenia Ecce Homo. Przewiduje się również czas na wspólnie śpiewane kolędy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].