Promocja książki księdza Wiesława Hudka - proboszcza z Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]

Wielkim zainteresowanie cieszyło się spotkanie zorganizowane przez ks. dra Wiesław Hudka - proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej związane z promocją książki pt. "O poezji. Felietony radiowe 2021-2022". 

Promocja książki księdza Wiesława Hudka - proboszcza z Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]
Sala domu parafialnego była wypełniona po brzegi foto. F.Kamczyk

Ks. dr Wiesław Hudek urodził się w Wodzisławiu Śląskim. Pochodzi z Parafii św. Jana Nepomucena w Krostoszowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14.05.1994 r. w Katowicach. W turskiej parafii sprawuje posługę od sierpnia 2021 r. Jest doktorem teologii, muzykologiem i liturgistą. Wykłada na Akademii Muzycznej im.K. Szymanowskiego w Katowicach. Pełni funkcję przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej, jest duszpasterzem organistów i środowisk twórczych.

Refleksja na temat wiary, kościoła i przyszłości

Spotkanie było okazją do refleksji na temat kościoła, wiary i obecnych czasów. Wspomniano między innymi postać wybitnego teologa Józefa Ratzingera. Jego teologię i wkład w działalność Kościoła. Nie zabrakło też refleksji na tym co dzieje się w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Zwrócono też uwagę na różnicę pomiędzy kolędami, które są modlitwą a piosenkami o charakterze świątecznym, które czasem nie mają nic wspólnego z istotą świąt jaką jest osoba Jezusa Chrystusa. 

- To było wyjątkowe spotkanie, w szczególnym czasie, bo w IV Niedzielę Adwentu, która wprowadza nas w okres bezpośredniego przygotowania na przyjście Jezusa. I chyba nie można lepiej rozpocząć tego czasu, niż właśnie zatrzymać się choć na chwilę w tej "przedświątecznej gorączce" - komentuje pani Iwona, jedna z uczestniczek spotkania.

W ramach spotkania połączono wymiar duchowy i artystyczny

- Nikt, tak jak Ks. Wiesław nie potrafi połączyć tych dwóch wymiarów, jakim jest aspekt duchowy i artystyczny. Spotkanie poetyckie, przepełnione modlitwą i słowem, które otwiera na ten piękny świąteczny czas. Miałam okazję uczestniczyć, także w innych wydarzeniach, organizowanych przez naszego Ks. Proboszcza, jak w Festiwalu Fide at Amore i muszę powiedzieć, że można przez muzykę, czy poezję pogłębiać swoją więź z Bogiem - dodaje pani Iwona.

Zaproszenie na koncert 8 stycznia

Wszystkich głodnych kolejnych, cudownych wrażeń, już teraz zapraszamy do Sanktarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej, w niedzielę 8 stycznia 2023 r., na wyjątkowy Festiwal Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych VENITE ADOREMUS.  O godz. 17.00 odbędzie się celebracja nieszporów, a następnie recital zespołu SonArte (dyr. Tymoteusz Kubica), a także utwory instrumentalne w wykonaniu Arkadiusza Pawliczka (organy) i Mariana Bienka (obój). Festiwal odbywa się pod patronatem: Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, Polskiej Federacji Pueri Cantores oraz Stowarzyszenia Ecce Homo. Przewiduje się również czas na wspólnie śpiewane kolędy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].