Pieniądze jednak trafią do Pauliny z Dolędzina. Biskup Opolski wydał dekret [OŚWIADCZENIE]

- Na polecenie Biskupa Opolskiego przedstawiciele kurii spotkali się w Modzurowie z Parafialną Radą Duszpasterską oraz księdzem proboszczem w celu uregulowania sposobu przekazania pieniędzy dla Pani Pauliny - poinformował redakcję Nowin ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy Diecezji Opolskiej.

Pieniądze jednak trafią do Pauliny z Dolędzina. Biskup Opolski wydał dekret [OŚWIADCZENIE]
Na zdjęciu biskup diecezjalny opolski Andrzej Czaja i kościół pw. Świętej Trójcy w Modzurowie

Po raz kolejny wracamy do tematu zbiórki, którą przed laty przeprowadzono na rzecz poszkodowanej mieszkanki Dolędzina (gm. Rudnik). Chodzi o zbiórkę pieniędzy na rzecz Pauliny, która ucierpiała w październiku 2010 r. podczas wybuchu butli z gazem w swoim domu w Dolędzinie. Na rzecz dziewczynki zebrano wówczas pieniądze, a część, która wcześniej nie została przekazana na leczenie, miała do niej trafić w 18. urodziny. Tak się jednak nie stało. Te są w dyspozycji proboszcza parafii w Modzurowie.

Temat opisywaliśmy kilkukrotnie:

Do tematu oficjalnie odniosła się Diecezja Opolska, wydając oświadczenie. Rzecznik kurii, ks. Joachim Kobienia poinformował, że "Biskup Opolski wydał dekret nakazujący przekazanie pieniędzy zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem, a więc dla Pani Pauliny na dalsze leczenie". - Jedyną trudnością jest brak konta bankowego, na które można by przelać fundusze z subkonta parafii. Ksiądz proboszcz i Parafialna Rada Duszpasterska zapewniają, że po jego założeniu środki zostaną niezwłocznie przelane - dodaje rzecznik.

Oświadczenie w pełni publikujemy poniżej:

Ludzie

Andrzej Czaja

Biskup diecezjalny opolski.