Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szpital w Rydułtowach przestanie istnieć? Oddziały chcą przenieść do Wodzisławia Śl.

Koncentracja działalności leczniczej w lokalizacji w Wodzisławiu Śl. To jeden z głównych punktów projektu nowego programu naprawczego dla wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala. Co zakłada?

Szpital w Rydułtowach przestanie istnieć? Oddziały chcą przenieść do Wodzisławia Śl.
Łącznie na Szpital w Rydułtowach, który jest częścią Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. składa się 113 łóżek. Już wkrótce ich liczba może spaść do zera. (fot. Zbigniew Harazim)

Oddział rehabilitacyjny, oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym oraz oddział pediatryczny. Łącznie na Szpital w Rydułtowach, który jest częścią Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. składa się 113 łóżek. Już wkrótce ich liczba może spaść do zera. Dlaczego? Projekt programu naprawczego wodzisławsko-rydułtowskiej lecznicy zakłada właśnie przeniesienie oddziałów z Rydułtów do Wodzisławia Śl. Przedstawiamy najważniejsze założenia tego pomysłu. Cały program na lata 2023-2025 będzie jeszcze dziś (20.12) głosowany podczas obrad rady powiatu wodzisławskiego.

Oddział pediatryczny

"Docelowo należy myśleć o przeniesieniu oddziału pediatrycznego z Rydułtów do lokalizacji w Wodzisławiu Śl." - czytamy w projekcie dokumentu. Spowodowane ma być to takimi czynnikami jak: ograniczony dostęp do świadczeń anestezjologicznych, diagnostyki radiologicznej oraz do konsultacji ze względu na umiejscowienie pracowni i oddziałów w lokalizacji w Wodzisławiu Śl. Autorzy programu zwrócili także uwagę na fakt, że utrzymywanie oddziału pediatrycznego w lokalizacji w Rydułtowach powoduje dodatkowe koszty związane np. z koniecznością utrzymywania laboratorium, pracowni RTG i punktu farmaceutycznego jedynie dla jednego oddziału.

W związku z przeniesieniem oddziału Rydułtów do Wodzisławia Śl. zmniejszeniu ma ulec liczba łóżek oraz lekarzy i pielęgniarek. Oddział liczby obecnie 43 łóżka, a docelowo ma być ich 30. Liczba lekarzy na dyżurze medycznym ma zostać z kolei zmniejszona z dwóch osób do jednej. Dodatkowo zmniejszeniu ulegnie liczba pielęgniarek na oddziale i pediatrycznej izbie przyjęć z 33,2 etaty przeliczeniowe (łącznie z umowami cywilno-prawnymi) do 30 etatów przeliczeniowych. "Szacuje się, że oszczędności (z ZUS pracodawcy) z tym związane wynosić będą około 87 tys. zł w skali miesiąca" - podkreślili autorzy dokumentu.

Przypomnijmy, że od 1 grudnia lecznica, która jeśli chodzi o opiekę nad małymi pacjentami, uchodziła za jedną z najlepszych w regionie, nie przyjmuje ich, ponieważ oddział z braku zabezpieczenia opieki lekarskiej został zawieszony na trzy miesiące. O sprawie szerzej pisaliśmy w artykule pn. Lekarzy nie znaleźli, więc pediatrię zawieszono.

Oddział chorób wewnętrznych i z pododdziałem geriatrycznym

Oddział znajduje się w budynku głównym szpitala w Rydułtowach. Jak zwrócono uwagę w projekcie programu naprawczego, budynek jest z początku XX wieku i nie spełnia obecnych norm i wymogów: pokoje chorych nie mają węzłów sanitarnych, pomieszczenia są wysokie, co przekłada się na zwiększone koszty ogrzewania. "Ważnym elementem z punktu widzenia komfortu pacjenta jest ograniczony dostęp do diagnostyki anestezjologicznej i radiologicznej oraz dostęp do konsultacji ze względu na umiejscowienie pracowni i oddziałów w lokalizacji w Wodzisławiu Śl. Ze względu na powyższe trudniej jest też pozyskać lekarzy internistów do pracy na oddziale, ponieważ wszyscy oczekują lepszego zabezpieczenia pacjentów, a także właściwego bezpieczeństwa wykonywanej pracy" - czytamy. Dodatkowo szpital ponosi koszty związane z transportem pacjenta z izby przyjęć w Wodzisławiu Śl. do Rydułtów, a następnie, w przypadku konieczności diagnostyki, z Rydułtów do Wodzisławia Śl. W efekcie autorzy programu proponują, by oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym został przeniesiony do dawnego budynku oddziału wewnętrznego w Wodzisławiu Śl., którego remont właśnie się kończy.

Oddział rehabilitacji

Jak czytamy w projekcie dokumentu, konsekwencją przeniesienia oddziału chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym do lokalizacji w Wodzisławiu Śl. jest konieczność zabezpieczenia dyżurowego oddziału rehabilitacji. "Oznacza to, że przy pozostawieniu oddziału rehabilitacyjnego w lokalizacji w Rydułtowach PPZOZ musiałby ponosić dodatkowe koszty na poziomie 60 tys. zł miesięcznie. Dlatego też planuje się utworzenie oddziału chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym i pododdziałem rehabilitacyjnym, z jednoczesnym ograniczeniem łóżek rehabilitacyjnych z 35 do 20" - czytamy. Ma to pozwolić ograniczyć zatrudnienie w grupie zawodowej pielęgniarek z 10,5 etatu do 7, lekarzy o 0,5 etatu, fizjoterapeutów z 4,75 etatu do 3 oraz połączenie sekretariatów medycznych, co przełoży się na oszczędności w wysokości 47 tys. zł w skali miesiąca. Ponadto szacuje się, że przeniesienie oddziału chorób wewnętrznych i poddziału rehabilitacji do wyremontowanego budynku w Wodzisławiu Śl. pozwoli na zaoszczędzenie około 30 tys. zł miesięcznie. "Lokalizacja oddziału rehabilitacji w Wodzisławiu Śl. pozwoli także na zacieśnienie współpracy z oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej, bo łatwiej będzie pozyskać na oddział rehabilitacji pacjentów po endoprotezach" - podkreślili autorzy programu.

53 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ludpracujacymiastiwsi (46.204. * .43) 06.02.2023 02:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@lekarzzz- wniosek z tego jeden co piszesz- lekarze dużo lepiej zarabiają jak kiedyś. Oczywiście nikt nie napisze ile.

~Lekarzzz (188.137. * .36) 05.02.2023 23:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nikt z moich znajomych lekarzy nie wyjechał za granicę, personelu brakuje bo większość z nas chce żyć i pracuje jeden a nie jak Nasi rodzice 4 etaty . Ja średnio jako lekarz pracuje 168 godz miesięcznie a parę lat temu wszyscy pracowali po 300 do 400 godz. Absolwentów nie przybywa, medycynę kończy coraz mniej młodych ludzi bo nie chcą się tyle uczyć, a jak kończą studia to co zarobią przy 169 h wystarcza im i nie muszą robić po 2-3etaty jak kiedyś stąd te braki sporo młodych nawet prywatnie nie przyjmuję bo im się niechce

wnikliwy 03.02.2023 18:14
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A co ma być po budynku dawnej neurologia? Tam chyba niema żadnego oddziału. Nareszcie zdecydowano o likwidacji muzeum szpitalnego Rydułtowy. Tylko co z prosektorium? Do tej pory to też zakrawa na skandal szpital ponosi niepotrzebne koszty transportu zwłok do Rydułtów, jakoś władzom powiatu umknęła samowolka dyrektor Capek,która zamiast wyremontować prosektorium w Wodzisławiu Śląskim,zburzyła budynek i zasypała wąwóz za szpitalem gruzem z tego budynku. Nikt nawet nie zapytał o takie działanie. Tak się " rządzi " ZOZ Wodzisław,j den wielki bajzel

~do_niżej (193.169. * .48) 03.02.2023 13:29

A wystarczyło skorzystać z zakładki kontakt
w_w.nowiny.pl/info

~Blucz (5.173. * .226) 03.02.2023 13:07
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Apel do redaktora naczelnego nowiny. Pl
Proszę o odpowiedź !!!
Czy słusznym jest w tytule artykułu wstawiać zdanie twierdzące zakończone pytajnikiem?
Od jakiegoś czasu czytuje się tego rodzaju tytuły, co doprowadza mnie do rozpaczy i refleksji nad znajomością i poprawnością pisanego języka polskiego i kompetencją dzięnnikarzy, autorów tych gruchotów językowych, i nadzoru nad wydawaniem artykułów w takiej postaci.
Kłaniam się.
Zniesmaczony czytelnik.

~PeOwiec (5.173. * .121) 02.01.2023 18:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do tego lewaka czyli idąc twoim tokiem myślenia wydane wszystkie pieniądze z budżetu na inny cel niż służba zdrowia to wyrzucenie kasy czyli to co dostały lewaki od państwa jesteś chory a na to jest jedyne lekarstwo brak tvn

~takaprawda (188.137. * .26) 02.01.2023 13:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Lata 2007-2014. Minimalne wynagrodzenie za ten okres wzrosło aż o 80% a nakłady na ochronę zdrowia o 60%. No to faktycznie było wtedy znacznie lepiej...buhahahaha. Intensywnie się musisz leczyć na nogi. Powtarzasz kłamstwo, pewnie tefałenowe. Nie było żadnego mechanizmu "zabierania" pieniędzy ze służby zdrowia na cokolwiek innego.

~Do_wielbiciela_tvp (188.137. * .110) 02.01.2023 13:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jak się słucha tvp to potem się wypisuje takie bzdury jak nizej!
Minimalna pensja od 2014 roku wzrosła o 220% a nakłady w tym samym czasie na służbę zdrowia wzrosły o. 180% mimo podniesionej stawki o 100%
Po drodze zawody medyczne wywalczyły znaczne podwyżki wiec jakby nie patrzeć służba zdrowia za pisu jest w dużo gorszym stanie niż za PO
A już zabieranie pieniędzy ze sluzby zdrowia na propagandę tvp to jest jawne s…..two!!!
Na szczęście to ostatni rok ich „nierządów”

~takaprawda (188.137. * .26) 02.01.2023 12:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie wiem czy ten nienajMądrzejszy słyszał, ale nasz budżet na ochronę zdrowia w 2022r był o 64 miliardy większy niż w 2014 roku. To ponad 60x tyle ile wydatki na wszystkie szpitale kliniczne w Polsce, 592x tyle co budżet Polskiej Akademii Nauk !!!!!!!!!!

~wiek (91.198. * .10) 02.01.2023 11:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

PANIE STAROSTO BIZOŃ i ZARZĄDZIE! Wasze PO-wskie rządy to skandal. Pani dyrektor szpitala powinni się podać do dymisji!

~Mądrzejszy (93.179. * .78) 31.12.2022 10:08
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Nie wiem czy ktoś słyszał ale przypominam: 2.7 mld zł na propagandę TVP to ponad 3x tyle co wydatki na wszystkie szpitale kliniczne w Polsce, 25x tyle co budżet Polskiej Akademi Nauk !!!

~PeOwiec (155.133. * .231) 22.12.2022 14:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do dokera czy ty wiesz chociaż o czym piszesz powielasz tego co pisał program ten oddział miał pełne wyposażenie jeżeli chodzi o diagnostyke jak nie wiesz to nie pisz

~Do_geriatry (5.173. * .62) 22.12.2022 13:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Głosowałeś na pis to się ich teraz zapytaj!

~Tomasz22 (82.180. * .191) 22.12.2022 13:46
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czy ktoś zauważył że tu nie o same przenosiny chodzi a o cięcia i to w personelu i ilości łóżek i łączenie oddziałów. Dlaczego, nie tylko oszczędności ale też w Wodzisławiu nie ma miejsca tyle. I co z tego że zamkniemy Rydułtowy. Problem będzie jak się dostać do Wodzisławia bo miejsca brak. Oddział geriatryczny powinien być raczej rozbudowywany a nie zmniejszany. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. Zepchną opiekę nad starszymi pacjentami całkowicie na barki rodziny, bo w szpitalu nie będzie miejsca by podleczyć starszą osobę.

~Doker (46.204. * .30) 22.12.2022 12:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Obiektywny odpowiedź jest prosta. .... a który lekarz chciałby być ordynatorem lub pracować na pediatrii bez zaplecza diagnostycznego i anestezjologa w pobliżu...

~PeOwiec (94.254. * .222) 22.12.2022 12:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do poniżej no właśnie masz zero pojecia na temat tych szpitali i finansowania służby zdrowia i wydawania kasy w tych szpitalach

~OsiemGwiazdek (5.173. * .62) 22.12.2022 05:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Najbardziej mnie rozbawia jak trolle i nieuki próbują dyskutować na tematy o których nie mają pojęcia

Objektywny 21.12.2022 22:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

vladislav1.... Zawsze myślałem że to lekarze leczą ludzi , ty twierdzisz że to budynki i ich wyposażenia , no nie wiedziałem , nie wiedziałem też że jesteś taki płytki , w jednym masz rację Wszyscy płacimy podatki mieszkańcy w Rydułtowach także .....

~PeOwiec (155.133. * .231) 21.12.2022 22:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

o ktoś sie podemnie podszywa Vladislaw moze jednak porównamy pokoje i budynki w obu szpitalach zobaczymy który ma lepszą infrastrukture

~PeOwiec (46.134. * .95) 21.12.2022 20:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

"przez osiem ostaniach lat ...."
"poniędzy nima i nie bydzie"
sorry tak mi się wyrwało
ale gupi jestem

~vladislav1 (83.7. * .198) 21.12.2022 19:32
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Obiektywny podejdź i zobacz jak wyglądają budynki w Rydułtowach i Wodzisławiu, sprawdź wyposażenie sal i wtedy sam odpowiesz sobie na to pytanie, które zadałeś. Nierób na szczęście żyjemy w XXI wieku i czasy Hitlera i Stalina minęły, tak jak mija czas szpitali w takich "aglomeracjach" jak Rydułtowy, bo to my wszyscy płacimy podatki i nie będziemy płacić na 100-letnie budynki udające szpital.

~nieroby (51.89. * .29) 21.12.2022 16:48
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Szpital wytrzymał dwie wojny światowe nie zniszczył go Hitler i Stalin wytrzymał powstania śląskie a teraz lokalna Platforma Obywatelska go zamyka bezpowrotnie, kumple od Tuska w Starostwie Powiatowym . Tak rządzą pseudo fachowcy z PO . Nawet lekarzy nie umieją załatwić , jedynie co potrafią najprościej to zamknąć.

~dotrolanizej (87.101. * .96) 21.12.2022 15:41
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

Objektywny 21.12.2022 15:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

vladislav1... A dlaczego szpital w Rydułtowach ma być zlikwidowany a nie Wodzisławski ???? A może to łączenie było błędem ???? ..... .Przeczytaj — ( Dług szpitali marszałka to już 1 miliard183miliony złotych .Dyrektor COZL doczekała się nagrody ) — A wiesz , dalej będę pytał kto dużo pyta dużo może się dowiedzieć - ? .Czy nie jest tak że ktoś zatrudniony do jakieś pracy która zostaje mu powierzona wykonuje ją źle ,to co zostaje nagradzany czy zwolniony ??????. Spróbuj swoją pracę olać i narażać na straty , Długo porobisz ???????

~do_niżej (46.134. * .162) 21.12.2022 15:11
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

~PeOwiec (94.254. * .222)
twoją idolką jest Beata ?
ona też cały czas "przez osiem ostaniach lat ...."
a ty "poniędzy nima i nie bydzie"
jesteś mało rozwinięty
bo do komentarzy nic nowego nie wnosisz
tylko powtarzasz to co kiedyś ktoś powiedział
a co dopiero od siebie nie wnosisz

~PeOwiec (94.254. * .222) 21.12.2022 12:53
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Vladislav właśnie się sprawdza hasło wyborcze lewaków "zamknij 2 szpitale i później przyjąć pogadać o kasie" a dalej brzmi "poniędzy nima i nie bydzie" do tego dodaj zamknięte 2 oddziały juz

~Doker (46.204. * .183) 21.12.2022 12:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pacjent i inni trolle za służbę zdrowia odpowiada i powinno finansować państwo które kontraktuje świadczenia. A jaka jest sytuacja w kraju szpitali powiatowych przez zła politykę państwa wystarczy spojrzeć do internetu. Wodzisław to nie wyjątek.

~vladislav1 (79.190. * .170) 21.12.2022 09:50
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

To, że mieszkańcy na coś się nie zgadzali to jest naprawdę kluczowy argument. Mieszkańcy nie zgadzają się też na wysokie podatki, ale jakoś nikt się tym nie przejmuje. Skoro mieszkańcy Rydułtów chcą mieć szpital w swojej aglomeracji to niech go utrzymują ze swoich podatków. Ja nie mam nic przeciwko temu. Obiektywny myślisz, że jak wywalisz 15 znaków zapytania to Twoje myśli znaczą coś więcej ? Szpital w Rydułtowach powinien być zlikwidowany 10 lat temu, wtedy długi szpitala byłyby niższe co najmniej o połowę, ale dzięki właśnie tym protestom mieszkańców tak się nie stało bo starostwo się wystraszyło.

~Dejf (87.101. * .27) 21.12.2022 09:05
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Żadnej straty nie będzie, ta umieralnia tylko stoi i straszy, a pacjentów i tak odsyłają do Wodzisławia, bo " u nich tego nie ma"...

Objektywny 21.12.2022 08:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PeOwiec w przeciwieństwie do ciebie(79.190.*.170) pisze w temacie. Proponuję ci przeczytać w INTERNECIE jak nie zgadzali się mieszkańcy na łączenia szpitali , zbierano podpisy w obronie szpitala Rydułtowy ? Dowiedz się który ze szpitali wtedy był bardziej zadłużony ? Gdzie był najlepszy oddział Ginekologiczny i Porodówka ? Jakie wtedy obietnice padały że starostwa że połączenia niczego nie zmienią ? Gdzie są dzisiaj ci złotoustni ??? I co powiedzą nam dzisiaj ????? Jak wytłumaczyć dlaczego likwidowano to co było dobre , dla ratowania niedobrego ??? Dlaczego lekarze Rydułtowskiej porodówki nie chcieli zasilić Wodzisławskiej porodówki ?????? Itd. Wychodzi na jedno jeżeli ci sami od zawsze rządzący w Starostwie będą nadal decydować co dla mieszkańców jest dobre , to już dzisiaj proponuję dowiedzieć się gdzie można znaleźć dobrego znachora i nie tylko szeptucha też może być ....

~vladislav1 (79.190. * .170) 21.12.2022 07:00
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Biorą się z 30 procent społeczeństwa, które uwierzą w każdą bzdurę napisaną w internecie. PeOwiec to prawdziwa emanacja tej grupy bo on dodatkowo sam wymyśla te bzdury.

~Żenada (5.173. * .62) 21.12.2022 05:53
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_trolla_nizej (5.173. * .62) 20.12.2022 21:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rozumu ni ma i nie bydzie

~PeOwiec (155.133. * .231) 20.12.2022 19:36
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Pracownicy wiedzą dużo szczególnie przy piwie powiedzą wszystko tutaj się zwalnia pielęgniarki a za 2 miesiące powiedzą że trzeba zamknąć kolejny oddział bo ich brakuje a co ciekawe mięsnych się zwalnia a swoich partyjnych się przyjmuje za duża kasę tak działa partia odpowiedzialna w powiecie za służbę zdrowia której hasło wyborcze brzmi "pieniędzy nima i nie bydzie"

~pacjent123 (51.89. * .188) 20.12.2022 17:30
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

No to jak to jest wszędzie dookoła szpitale funkcjonują a w powiecie Wodzisławskim trzeba zamykać coś nie tak z lokalną władzą , PANIE STAROSTO BIZOŃ Z PO !!!

~Ukropolisadieuichmussgehe (87.101. * .96) 20.12.2022 16:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Chwila, chwila. Słyszałem że wiele tysięcy lekarzy i pielęgniarek przyjedzie z Ukr. Gdzie oni są pytam się?!?!Gdzie ten sukces?!

~Do_objektywny (5.173. * .62) 20.12.2022 16:56
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

W dzienniku tvp powiedzieli i pisało na pasku że Niemcy zazdroszą nam dobrobytu to czemu te lekarze uciekają z tego pisowskiego raju?

norud 20.12.2022 16:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Objektywny
A to my Polacy nie mamy Naszego rządu ?
A jak twierdzisz że UE nie zgadza się na zatrzymanie absolwentów
Dlaczego emigrują ?
Widocznie poza Polską mają lepsze warunki nie sądzisz ?
A jak należymy do UE dlaczego warunki pracy dla lekarzy są lepsze poza granicami naszego kraju ?
Poprzednicy przez osiem lat nic nie zrobili.
Teraz rządzący przez siedem lat też nic nie zrobili, dlaczego ?

Objektywny 20.12.2022 16:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A UE . by się nam zgodziła na zatrzymanie np. 5 letnim stażem naszych wykształciuchów między innymi lekarzy ????? Przecież należymy do UE na takich samych prawach ,Nieprawdaż ? A że mamy jak to się mówi tam 2 ...... ,...... , ...
. .... ....... kogo to obchodzi ...

norud 20.12.2022 16:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Objektywny
i znowu zadałeś dobre pytanie
" I dlaczego zaraz po ukończeniu studiów i zdobyciu zawodu między innymi lekarza można wyjechać leczyć"
No dlaczego ?