Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kuźnia Przyszłości i raciborski poprawczak laureatami konkursu na wolontariusza Subregionu Zachodniego

Konkurs skierowany był do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami. Stanowił, jak przekonują organizatorzy (Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego i Stowarzyszenie OLIGOS), okazję, by w sposób szczególny docenić, wyróżnić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność.

Kuźnia Przyszłości i raciborski poprawczak laureatami konkursu na wolontariusza Subregionu Zachodniego
Raciborski poprawczak reprezentował w Rybniku dyrektor Andrzej Tomczyk, kuźniańskie stowarzyszenie: Ilona Wróbel, Alina Kiec i Agnieszka Kowol

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku ogłoszono wyniki konkursu na Wolontariusza Roku 2022 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Celem konkursu była promocja aktywnych, zaangażowanych społecznie osób, które podejmują działania na rzecz innych, wspierają działania organizacji i instytucji, organizują i włączają się w inicjatywy, akcje i działania społeczne na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Konkurs miał także na celu promocję i upowszechnianie dobrych praktyk współpracy organizacji i instytucji z wolontariuszami.

Tytuł wolontariusza roku trafił do Rybnickiej Rady Kobiet.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także przedstawiciele Raciborszczyzny. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu nagrodzono w kategorii „grupa wolontariacka”. - To nagroda dla nas szczególna, bo przyznana niemal w 70. rocznicę istnienia placówki i tym samym jest swoistym podziękowaniem dla wielu pokoleń pracowników i wychowanków, którzy od 1951 r. zajmowali się pomaganiem innym, zanim jeszcze stało się to modne. Ponadto jest to nagroda bezcenna z jeszcze innego powodu: została przyznana za wysiłek zespołowy, grupowy, bo w działania na rzecz potrzebujących ramię w ramię angażują się wychowankowie wspólnie z pracownikami placówki - komentują w placówce.

Wyróżnienie trafiło natomiast do Stowarzyszenia Mieszkańców "Kuźnia Przyszłości" w kategorii „inicjatywa na rzecz Ukrainy i uchodźców”. - Wolontariuszom dziękujemy za wszelkie dobro oraz życzymy zapału i sił w realizacji kolejnych pomysłów, inicjatyw i działań - pogratulowali w mediach społecznościowych urzędnicy z Kuźni Raciborskiej.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~LanserNa102 (94.254. * .217) 08.12.2022 21:25

Zostaw T. W spokoju! Żołnierz, patriota, super nauczyciel prawie tytuł roku, bohater czegoś tam itd itp. Pupil ministra
Ważne by był blask fleszy.liczy sie on on i on. Tylko on. I oczywiście komentarze na portalu zawsze zablokowane….

~rgtf (46.223. * .76) 08.12.2022 15:04

Ramię w ramię angażują się wychowankowie wspólnie z pracownikami placówki - ale na scenie zawsze niezłomny Tomczyk.