Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rydułtowy: Liceum na Skalnej i Nowiny Wodzisławskie podjęły współpracę

Teraz uczniowie będą czerpać z warsztatu i wiedzy dziennikarzy Nowin Wodzisławskich, tworząc materiały do szkolnej gazetki i nie tylko. Dyrektor Zespołu Szkół Liceanych i Technicznych w Rydułtowach Mirela Szymczak oraz redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich podpisali umowę o współpracy. 

Rydułtowy: Liceum na Skalnej i Nowiny Wodzisławskie podjęły współpracę
Red. nacz. Nowin Wodzisławskich Szymon Kamczyk i dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach Mirela Szymczak, po podpisaniu umowy o współpracy.

Liceum na Skalnej i Nowiny Wodzisławskie podjęły współpracę

Dzięki współpracy z redakcją Nowin uczniowie rydułtowskiej szkoły poznają tajniki pracy dziennikarzy, warsztat redaktorski oraz podstawy wykonywania zdjęć reporterskich na potrzeby mediów drukowanych i internetowych. 

- Uczniowie będą realizowac swoje pomysły i rozwijać umiejętności redagowania tekstu. Będą mogli sprawdzić się w nowym sytuacjach - podkreśla Mirela Szymczak, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach. 

- Bardzo cieszą mnie takie inicjatywy, bo pokazują one, że młodzi ludzie na etapie kształcenia ponadpodstawowego szukają dla siebie ciekawego zajęcia, nawet jeśli nie myślą o zawodowym dziennikarstwie - zaznacza Szymon Kamczyk, red. nacz. Nowin Wodzisławskich. 

Współpraca pomiędzy redakcją i szkołą będzie realizowana w postaci warsztatów dziennikarskich i fotograficznych, także z wykorzystaniem istniejącego w szkole studia fotograficznego.

- Najciekawsze teksty uczniów liceum zaprezentujemy na naszych łamach. Wierzę, że młodzież jeszcze zaskoczy nas kreatywnością, a być może także wykorzystaniem multimediów - podsumowuje Szymon Kamczyk. 

Pierwsze zajęcia dziennikarskie w szkole mają ruszyć już w tym tygodniu. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].