Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożary bali i altany w Lubomi oraz składziku w Turzy. Policja prowadzi trzy postępowania ws. serii podpaleń [ZDJĘCIA]

Pracowita noc wodzisławskich strażaków. Na początku minionego weekendu doszło do kilku pożarów. Funkcjonariusze policji badają sprawy pod kątem artykułu 288, czyli niszczenia cudzej rzeczy ruchomej, co zagrożone jest minimum 3-miesięczną karą pozbawienia wolności.

Pożary bali i altany w Lubomi oraz składziku w Turzy. Policja prowadzi trzy postępowania ws. serii podpaleń [ZDJĘCIA]
Strażacy z PSP i OSP mieli bardzo pracowitą noc z 3/4 listopada. Łącznie w gaszenie pożarów zaangażowane były 2 zastępy z JRG Wodzisław Śląski oraz 10 zastępów OSP. / fot. PSP Wodzisław Śląski

Sprawami podpaleń zajmują się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gorzycach. Prowadzone są trzy postępowanie w kierunku artykułu 288 paragraf 1 kodeksu karnego, czyli niszczenie cudzej rzeczy ruchomej.

Pierwsze postępowanie dotyczy pożaru bali słomy, do którego doszło 3 listopada ok. godziny 20:55, na ul. Asnyka w Lubomi i pożaru bali słomy, do którego doszło 4 listopada ok. 2:40 w nocy również w Lubomi na ulicy Szkolnej i pożaru bali słomy, do którego doszło 4 listopada ok. 6:10, także w Lubomi na ul. Asnyka - przekazuje oficer prasowa wodzisławskiej policji, asp. sztab. Małgorzata Koniarska.


O tych podpaleniach pisaliśmy tutaj: Podpalacz grasuje w Lubomi? Seria pożarów w ciągu doby


Drugie postępowanie dotyczy podpalenia altany na terenie ogródków działkowych przy ul. Asnyka w Lubomi. Zgłoszenie o tym pożarze wpłynęło 4 listopada ok. 20:35.

Trzecie postępowanie związane jest ze zdarzeniami, do których doszło w Turzy Śląskiej przy ul. Truskawkowej.

Postępowanie to dotyczy pożaru składziku, w którym znajdowały się m.in. materiały budowlane i drewno oraz zniszczenia bramy garażowej i elewacji budynku poprzez zniszczenie ich sprayem - dodaje asp. sztab. Małgorzata Koniarska. 

Postępowania są prowadzone pod kątem art. 288 par. 1 kodeksu karnego, czyli niszczenie cudzej rzeczy ruchomej. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].