Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Właściciel firmy Eko-Okna Mateusz Kłosek otrzyma nagrodę Diecezji Opolskiej Hyacinthus Opoliensis

Mateusz Kłosek jest znany z finansowania przedsięwzięć o społecznych i religijnych, m.in. kampanii billboardowej na ulicach polskich miast, budowy klasztoru sióstr Zawierzanek oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Firma Eko-Okna to jeden z największych pracodawców województwa śląskiego.

Właściciel firmy Eko-Okna Mateusz Kłosek otrzyma nagrodę Diecezji Opolskiej Hyacinthus Opoliensis
Mateusz Kłosek - prezes i właściciel firmy Eko-Okna S.A.

Hyacinthus Opoliensis dla Mateusza Kłoska

Nagrodą Hyacinthus Opoliensis honoruje się osoby, które znacząco przyczyniły się do kulturowego i duchowego rozwoju Śląska. W tym roku uhonorowane zostaną trzy osoby:

  • Rajmund Adamietz (akcje charytatywne i społeczne, zachowanie dziedzictwa kulturowego Śląska Opolskiego),
  • Alfred Bąkowicz (kompozytor muzyki liturgicznej, wykładowca i pedagog),
  • Mateusz Kłosek (właściciel firmy Eko-Okna, która wspiera Fundację Nasze Dzieci z Kornic).

Nagroda Hyacinthus Opoliensis została ustanowiona przez biskupa Andrzeja Czaję w 2012 roku, w 40. rocznicę ustanowienia diecezji opolskiej. Statuetka nawiązuje do św. Jacka (łac. Hyacinthus), urodzonego w Kamieniu Śląskim. Fot. Diecezja Opolska.

Fundacja Nasze Dzieci i jej działalność

Przypomnijmy, Fundacja Nasze Dzieci z Kornic finansuje ogólnopolskie kampanie billboardowe o przesłaniu antyaborcyjnym, prorodzinnym i religijnym.

Fundacja jest również zaangażowana w działalność hospicjów perinatalnych. To specjalna forma pomocy adresowana do rodziców, u których dzieci zdiagnozowano prenatalnie wady wrodzone prowadzące do śmierci podczas porodu lub w niedługim czasie po nim.

Ponadto fundacja z Kornic wspiera kobiety na etapie ciąży, by mogły realizować się nie tylko na gruncie zawodowy, ale także rodzinnym. Udziela także pomocy potrzebującym, zarówno prywatnym osobom, jak i instytucjom - szkołom, szpitalom, organizacjom pozarządowym, zajmującym się m.in. niepełnosprawnymi oraz wykluczonymi społecznie.

Mateusz Kłosek jako fundator obiektów sakralnych

Działalność Fundacji Nasze Dzieci jest uzależniona od wsparcia udzielanego przez firmę Eko-Okna z Kornic, której właścicielem jest Mateusz Kłosek. Na tym jednak nie kończy się jego działalność filantropijna. Dzięki Mateuszowi Kłoskowi powstał klasztor sióstr Zawierzanek w Gródczankach oraz Kaplica Wieczystej Adoracji w Żerdzinach. M. Kłosek i Eko-Okna sfinansowały również remont pomieszczeń, w których urządzono Kaplicę Wieczystej Adoracji przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

Pieniądze niekoniecznie rozwiazują problem

Działalność Mateusza Kłoska i finansowanej przez niego fundacji jest często krytykowana przez część internautów oraz mediów. Autorzy komentarzy często uważają, że pieniądze wydawane na kampanie billboardowe mogłyby zostać wydane w lepszy sposób. Zapytaliśmy kiedyś Mateusza Kłoska, co sądzi na ten temat.

- Staramy się każdą inicjatywę rozpatrywać - zastanawiamy się, czy w tym konkretnym przypadku będzie to rodziło dobro. Zauważyliśmy, że pieniądze niekoniecznie rozwiązują problem. Zdarza się, że ktoś zwraca się do nas z prośbą o pieniądze na operację dziecka. Pada konkretna kwota. Zbiórka prowadzona jest również w portalu pomocowym. Tymczasem my, rozpatrując tę sytuację, dowiadujemy się, że taka operacja może być wykonana w Polsce i jest refundowana przez NFZ. Choć zdarza się też, że zgłaszają się do nas osoby np. z ubytkiem części twarzy po leczeniu onkologicznym. Odtworzenie tego ubytku to spory koszt. Z NFZ dostają tylko niewielką kwotę i proszą o wsparcie. Staramy się na takie prośby reagować - powiedział Nowinom M. Kłosek.

W tym miejscu polecamy wywiad, który przeprowadziliśmy z Mateuszem Kłoskiem w związku z jego działalnością społeczną.

Mateusz Kłosek z nagrodą Przyjaciel Życia. Właściciel Eko-Okien w wywiadzie dla Nowin mówi o życiowej przemianie, czynieniu dobra oraz planach na przyszłość

Ludzie

Andrzej Czaja

Biskup diecezjalny opolski.

Mateusz Kłosek

Właściciel firmy Eko-Okna.

20 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .122) 21.05.2023 06:44

do Wyborcy2023 a czy hot dogi będą jednakowe ? a czy stolec będzie jednakowy ? Problem w tym że Suweren to wiedzę z koścółka czerpie - oby nie było jak piszesz !

~Wyborca2023 (185.104. * .78) 20.05.2023 09:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Obudźcie się ludzie bo za chwilę pis doprowadzi nas do ruiny!!!
Będzie jedna telewizja, jedna partia, jedna szkoła i jaroslaw wiecznie żywy

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .228) 20.05.2023 05:46

e tam zacięło , e tam dziennikarz - kto wygra wybory ? To jest pytanie i kiedy suweren solidnego w 4 litery kopa dostanie - zaś sam nasz Makumba o przepraszam Kłosek cytuję ,, że względów zdrowotnych wyjedzie do tych złych Niemiec'' a masę upadłościową przejmą kręgi bliskie kościołowi oczywiście katolicko - rzymskiemu i ament !( nie amen bo to różnica - t ma znaczenie)

tixx 19.05.2023 20:41

No to "W Eko-Oknach coś się zacięło" - jak pisze we wczorajszym Pulsie Biznesu..... A miało być tak pięknie.... Kolejne działki w Kokoszycach od Archidiecezji kupione za grosze, no bo "główny hamulcowy" tych transakcji - ks. Tomanek - tak nagle zmarł w tak młodym wieku........ I żaden "dziennikarz śledczy" nie chce się tym zająć? A może nie ma czegoś takiego jak "niezależne dziennikarstwo"? Tak się pisze jak płacący wymaga.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .247) 16.05.2023 22:42

no to może teraz nie usuniecie : ,, Makumbę dobry Boże zachowaj''

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .228) 16.05.2023 09:38
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Zalpl (91.192. * .96) 13.05.2023 23:31
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

tixx 13.05.2023 20:06
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie sponsoruje tylko otrzymuje odpowiednie "preferencje" przy zakupach......
Chcę zadać jedno zasadnicze pytanie (a dział śledczy Szanownej Redakcji może się zainteresuje - materiał na "klikalność" liczoną w tysiącach):
- Czy jest prawdą, że teren pod fabrykę w Kokoszycach został zakupiony od Archidiecezji Katowickiej znacznie poniżej ceny rynkowej (poniżej 10.00PLN/m2 - DZIESIĘĆ złotych za metr!!!)?

~Ibardzodobrze (94.23. * .150) 13.05.2023 19:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

ekookna się sypią jak ten cały żałosny pis

~Klawy (62.92. * .36) 13.05.2023 15:58
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Gość sponsoruje partie PiS i kosciol by mieć po swojej strony organy skarbowe na tym świecie otrzymał już wszystko i dobrze o tym wie.podobnie np rafako zrobiło muzeum rydzykowi w Toruniu by bankructwa nie było i PiS podał z naszych podatków im pomocna dłoń. Szkoda ze pracuje w Norge chętnie bym im dal przy urnie za takie zwody.1y wyleci prezydent Turcji potem kolej na nasze koryto pelne obajtkow itp

~pyton (94.23. * .150) 13.05.2023 15:48
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

do ~NiedoszlyPraacownik (89.162. * .249)
teraz już nikogo nie zatrudniają.......
czyżby przeinwestował???

~koniec_kk_bardzo_blisko (46.134. * .211) 13.05.2023 14:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Tylko dlaczego Owsiak nie dostał nagrody od kościoła ?
Przecież też czyni dobro i nie rozdziela dzieci i osób dorosłych na katolików protestantów i ateistów
Przy pomocy sprzętu zakupowanego przez WOŚP leczą wszystkich bez względu na wiarę i światopogląd ?????????

~NiedoszlyPraacownik (89.162. * .249) 13.05.2023 14:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To bardzo religijny człowiek dziwne tylko ze nie zatrudniają pracowników w wieku powyżej 50 lat.taki to jest bliźniemu w potrzebie człowiek...

~do_nizej (93.179. * .78) 12.05.2023 22:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

rydzyka masz na myśli?

~Rufi (5.184. * .141) 12.05.2023 21:07
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

To nic dziwnego że jeżeli ktoś robi coś dobrego i wartościowego w naszym kraju, to natychmiast jest atakowany. Wystarczy zobaczyć ile jest usuniętych komentarzy. Pewnie to osoby które syczą jadem nienawiści, a ich jedyny cel w życiu to utrudniać życie innym i wyrabiać im złą opinię. Jeżeli ludzie umią szkalować osobę J. P 2 to i na swoim podwórku szukają jak hieny komu zepsuć reputacje. Jedno jest pewne - dobro rodzi pokój, a zło to co jest na ukrainie. Co twoje życie rodzi, to pytanie do przemyślenia dla mnie i dla każdego rodaka.

~Covidian (46.204. * .197) 12.05.2023 19:59
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Panie Mateuszu dziękuję.
Brońmy życia od poczęcia.

~sandokan (188.137. * .64) 18.11.2022 11:48
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

gen87 18.11.2022 11:00
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Donizej (87.101. * .96) 22.10.2022 00:49
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Lupa (188.137. * .33) 21.10.2022 20:44
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu