Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja z Rybnika podsumowała akcję NURD

28 policjantów kontrolowało to, co się dzieje na drogach w Rybniku w czasie prowadzonej w środę (28.09.) akcji NURD. Ujawniono w sumie sto wykroczeń.

Policja z Rybnika podsumowała akcję NURD
fot. KMP Rybnik

NURD to skrót od "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W czasie tej akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, sprawdzając jednocześnie czy sami piesi również przestrzegają przepisów.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od bardzo wielu czynników. Tam gdzie jest to możliwe, ruch pieszy i rowerowy oddziela się od ruchu pojazdów. Niestety nie zawsze jest to możliwe. W wielu przypadkach trasy pieszych i rowerzystów przecinają się lub biegną wspólnie z ruchem pojazdów. Dlatego rybniccy policjanci wydziału ruchu drogowego, wspólnie z mundurowymi z prewencji, szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczali jezdnie w dozwolonych miejscach, a rowerzyści poruszali zgodnie z przepisami. Obserwowali też zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego

- wyjaśnia rybnicka policja.

Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano 28 policjantów. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 95 wykroczeń popełnionych względem pieszych przez kierujących samochodami, rowerzystę, który popełnił wykroczenie względem pieszych i 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].