Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PILNE Mariusz Ganita odwołany z funkcji prezesa SM Orłowiec. Będzie tymczasowy zarząd

Rada nadzorcza podjęła decyzję w sprawie prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec". Podczas czwartkowego posiedzenia 22 września, po pikiecie mieszkańców w budynku spółdzielni, doszło do odwołania z funkcji prezesa Mariusza Ganity. 

Mariusz Ganita odwołany z funkcji prezesa SM Orłowiec. Będzie tymczasowy zarząd
Być może presja społeczna lokatorów miała wpływ na czwartkową decyzję rady nadzorczej o odwołaniu prezesa SM Orłowiec. fot. Z. Harazim

Mariusz Ganita odwołany z funkcji prezesa SM Orłowiec. Będzie tymczasowy zarząd

Rada nadzorcza podczas czwartkowego posiedzenia podejmowała kilka tematów, w tym ostatnie zdarzenia z udziałem prezesa. Ostateczną decyzją stało się odwołanie prezesa SM Orłowiec oraz wprowadzenie tymczasowego prezesa. 

Po formalnościach, związanych z odwołaniem dotychczasowego jednoosobowego zarządu w osobie prezesa Mariusza Ganity, obowiązki prezesa ma pełnić Antoni Seidel, przewodniczący rady nadzorczej spółdzielni. Zmiana ma dokonać się w ciągu kilku dni po rozstrzygnięciach natury formalnej. 

Mieszkańcy jednak zapowiedzieli, że w piątek o godz. 9.00 również pojawią się przed budynkiem spółdzielni. Liczą na komentarz przewodniczącego rady nadzorczej, bo wśród lokatorów pojawiły się także rządania odwołania całej rady. 

Ludzie

Mariusz Ganita

Były Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego, były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec" w Rydułtowach

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pytanie (89.64. * .79) 26.09.2022 09:20

Do Jacka Kołka _ toż byłeś w RN _zrezygnowałeś. Tu masz wiedzę!!! Były prezes trzęsie portkami.

~Mieszkaniec12344 (94.40. * .2) 22.09.2022 19:17

Wiadomo jak wyglądają takie szkolenia. Pić na wodę...
Wszyscy prezesi wykorzystują to do panienek i tyle.

~GodSaveTheSpoldzielnia (5.173. * .46) 22.09.2022 18:09

Umarł Król… Niech żyje Król!

Asi 22.09.2022 17:26

Jaki Seidel to są już kpiny.Cała rada precz. Jak jeździli na "szkolenia" przedtem to i teraz też będą za nasze pieniądze

~Byczek (46.134. * .131) 22.09.2022 15:40

Kruszyć ten beton!!!

~mieszkaniec88 (80.49. * .78) 22.09.2022 15:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oby odwołali cała rade

elektryk 22.09.2022 15:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co za niewdzięczna rada. Tyle finansowanych wakacji, tyle pomocy od prezesa. To nie ludzie, to wilcy. Wstyd.

~dośćWojnara (37.120. * .101) 22.09.2022 14:24

Kiedy zmiany w Raciborzu w Nowoczesnej?

~oczekujący (46.134. * .78) 22.09.2022 14:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To nie może być Seidel...gdzie jest prokurent SM ???
Pan Seidel niech tworzy spółdzielnię w Pszowie i Raciborzu

~oczekujący (46.134. * .78) 22.09.2022 14:07

No i to jest OK...RN spełniła swoje....Myślę że to dobry początek dla SM Orłowiec.
Czekam jeszcze na protokół