Rybnik da więcej pieniędzy na remont traktu porodowego i oddziału neonatologicznego

W przyszłym roku Rybnik dofinansuje remont w szpitalu kwotą 10,650 mln zł.

Rybnik da więcej pieniędzy na remont traktu porodowego i oddziału neonatologicznego
To już pewne. Władze Rybnika zarezerwują w przyszłorocznym budżecie miasta środki na remont traktu porodowego i oddziału neonatologicznego (fot. Blok Porodowy WSS nr 3 w Rybniku/Facebook).

Radny interpeluje, prezydent wyjaśnia

Radny Jerzy Lazar zwrócił się do prezydenta Rybnika o zwiększenie dofinansowania remontu oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. - Wspomniany oddział jest bardzo ważnym oddziałem, w którym na świat przychodzą młodzi rybniczanie i nie tylko. Jedną z najważniejszych rzeczy jest zapewnienie odpowiednich warunków bytowo-higienicznych, tak aby świeżo upieczone mamy i ich pociechy godnie mogły przeżyć te pierwsze dni - argumentował radny.

Prezydent Piotr Kuczera wyjaśnił, że 29 lipca szpital zwrócił się z prośbą o dofinansowanie przez Miasto Rybnik w przyszłym roku budżetowym "Modernizacji Traktu Porodowego i Oddziału Neonatologicznego".

- Podjąłem decyzję o zabezpieczeniu w projekcie budżetu Miasta Rybnika na 2023 rok pełnej kwoty, o którą zawnioskował szpital, tj. 10 650 000 zł

- odpowiedział prezydent.

Jak długo trzeba czekać na remont?

Przypomnijmy, szpital w Rybniku dostał od miasta 7,2 mln zł na remont oddziału ginekologiczno-położniczego. Jednak w warunkach wzrostu cen materiałów i usług budowlanych okazało się, że pieniędzy nie wystarczy na realizację tego przedsięwzięcia.

- Podjąłem decyzję, aby podzielić to zadanie na dwie części. Odrębnym zadaniem wyremontujemy porodówkę i neonatologię, a odrębnym oddział ginekologii i położniczy. Na tę pierwszą część mamy środki, bo miasto nie wycofało się z finansowania. Poprosimy tylko, aby przesunąć je na kolejny rok budżetowy. W ten sposób rozpoczniemy remont od porodówki i neonatologii. Gdy te prace uda się wykonać, przejdziemy do drugiej części - powiedział Nowinom nowy dyrektor szpitala dr Jarosław Madowicz (polecamy lekturę całego wywiadu: Pomimo wielu wad jest tu przyszłość – mówi o szpitalu w Rybniku jego nowy dyrektor).

Zdaniem dyrektora Madowicza, remont porodówki i neonatologii powinien zostać zakończony w drugiej części przyszłego roku.

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].