Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Coco Chanel, Kubuś Puchatek i Lewandowski na powiatowym rozpoczęciu roku szkolnego w Mechaniku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po wakacyjnej przerwie, w nowej auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023. Dyrektor szkoły Sławomir Janowski przywitał zebranych cytatami z Kubusia Puchatka: "Myślenie to trudna rzecz, ale można się do niego przyzwyczaić" i Coco Chanel: "Aktem największej odwagi wciąż pozostaje samodzielnie myśleć. Głośno myśleć".

Coco Chanel, Kubuś Puchatek i Lewandowski na powiatowym rozpoczęciu roku szkolnego w Mechaniku [ZDJĘCIA, WIDEO]
Nauczyciele, którzy zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego ze starostami. Od lewej: Grzegorz Swoboda, Sylwia Gawenda-Rutkowska, Agnieszka Michalczyk, Monika Walas, Małgorzata Klima, Marek Kurpis

W poczcie sztandarowym byli uczniowie 4H: Szymon Ruszkiewicz, Alexander Halfar i Dawid Gunerka

Zebranych gości powitał dyrektor Mechanika Sławomir Janowski:

Za przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego dyrektorom i nauczycielom podziękował Starosta Grzegorz Swoboda. Uczniom życzył powodzenia i sukcesów w nauce. Podkreślił zarazem że zależy mu na systematycznym polepszaniu warunków do nauki m. in. poprzez szereg realizowanych inwestycji w szkołach oraz poprzez realizację kluczowych projektów takich jak budowa nowoczesnych auli.

Podczas inauguracji ślubowanie złożyli także nauczyciele, którzy w sierpniu zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Byli to:

  • Małgorzata Klima – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
  • Monika Walas – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
  • Agnieszka Michalczyk - nauczyciel II Liceum ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu,
  • Sylwia Gawenda-Rutkowska – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Wśród grona nauczycieli awansowanych w tym roku na stopień nauczyciela mianowanego zabrakło na dzisiejszym ślubowaniu Michała Kurasza – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów raciborskiego „Mechanika”. Wcieli się oni w rolę znanych celebrytów, m.in. Roberta Lewandowskiego,

W szkołach (ZSO Nr 1, II LO, ZSE, CKZiU Nr 1, CKZiU Nr 2 „Mechanik”, ZSS i MOW) kształcić się będzie ponad 4152 uczniów w 177 oddziałach. W 39 oddziałach klas pierwszych naukę rozpocznie 1229 absolwentów szkół podstawowych. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].