Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uruchomiono nową linię Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. We wrześniu darmowe przejazdy

Na terenie powiatu wodzisławskiego ruszyła właśnie nowa linii autobusowa, która jest dedykowana przede wszystkim uczniom z południowej części regionu, w szczególności z terenu gminy Gorzyce i okolic, którzy dojeżdżają do szkół ponadpodstawowych w Pszowie i w Rydułtowach.

Uruchomiono nową linię Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. We wrześniu darmowe przejazdy
We wrześniu z autobusów obsługujących linię nr 44 będzie można korzystać bezpłatnie. Na zdjęciu od prawej: wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz prezes PKS-u w Raciborzu Damian Knura.

Właśnie została uruchomiona nowa linia autobusowa Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Linia nr 44 obsługuje przystanki Gorzyce – Rogów – Bluszczów – Syrynia – Wodzisław Zawada – Pszów – Rydułtowy. Porozumienie w tej sprawie podpisał pod koniec sierpnia wicestarosta Tadeusz Skatuła, członek zarządu powiatu Kornelia Newy oraz prezes PKS-u w Raciborzu Damian Knura.

Nową linią tylko w tygodniu

Autobusy linii 44 będą kursować tylko w dniu nauki szkolnej. Na początek planowane są trzy odjazdy z Gorzyc (przystanek przy Urzędzie Gminy przy ul. Kościelnej) o: 6:55, 7:55, 10:15, powrót z Rydułtów (KWK Rydułtowy) o: 11:25, 14:15, 15:55). Kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Wojciech Raczkowski zwraca uwagę, że jeśli będzie duże zainteresowanie nową linią, to częstotliwość kursów może zostać zwiększona.

We wrześniu przejazdy za darmo

We wrześniu z autobusów obsługujących linię nr 44 będzie można korzystać bezpłatnie. Przejazdy wszystkich pasażerów będą się odbywały na podstawie bezpłatnych biletów wydawanych przez kierowcę. We wrześniu też za zakup PKS-karty na linii nr 44 będzie się płaciło 1 zł zamiast 10 zł. - Kolejna dobra informacja jest taka, że mimo wzrastających cen ceny biletów jednorazowych i okresowych Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej, póki co nie wzrosną - zauważa Raczkowski.

Odpowiedź na apele i prośby

Nowa linia autobusowa ruszyła wraz z pierwszym dniem nowego roku szkolnego. Nie bez kozery. Kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. wyjaśnia, że jest ona dedykowana przede wszystkim uczniom z południowej części naszego powiatu, w szczególności z terenu gminy Gorzyce i okolic, którzy dojeżdżają do szkół ponadpodstawowych w Pszowie i w Rydułtowach. - Uruchomienie nowej linii autobusowej to odpowiedź na wzrost liczby uczniów, którzy mają trafić do powiatowych szkół w nowym roku szkolnym, a także odpowiedź na prośby mieszkańców. Ci zgłaszali m.in. potrzebę przejazdów lokalnych, np. Syrynia, Zawada – Pszów czy dojazdu do przychodni i szpitala w Rydułtowach - tłumaczy Raczkowski.

W powiecie działa już 11 linii

Nowa linia autobusowa jest jedenastą obsługującą powiat wodzisławski. Linie łączą południową część powiatu, tj. gminy Gorzyce, Godów i Lubomia z Wodzisławiem, Jastrzębiem-Zdrojem, Raciborzem, Pszowem i Rydułtowami. Rocznie autobusy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej pokonują ponad 1,1 mln km. W dni nauki szkolnej powiatowe przewozy osobowe organizuje około 230 kursów. Wodzisławską Komunikację Powiatową obsługuje 20 autobusów. Tabor regularnie, m.in. dzięki funduszom zewnętrznym, wymieniany jest na nowy. Aktualnie tylko 3 autobusy WKP liczą więcej niż 10 lat. Tylko w tym roku powiatowa komunikacja wzbogaciła się o dwa autobusy Iveco o wartości około 2 mln zł, a 80% taboru stanowią autobusy niskopodłogowe, z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi w wózkach oraz miejscami dedykowanymi dla osób starszych.

Ludzie

Tadeusz Skatuła

Były radny powiatu wodzisławskiego, wicestarosta i starosta wodzisławski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].