Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uniwersytet Ludowy szykuje całą gamę ciekawych zajęć. Najbliższe już we wrześniu

Rybnicki Uniwersytet Ludowy "Lepsze Czasy" to otwarty przez Stowarzyszenie Słowem w Twarz projekt, którego celem jest szerzenie edukacji i rozwoju wśród obywateli. Na najbliższe dwa miesiące przygotowano aż 8 różnych spotkań o szerokiej tematyce.

Uniwersytet Ludowy szykuje całą gamę ciekawych zajęć. Najbliższe już we wrześniu
Wśród szerokiego wyboru zajęć, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Uniwersytet Ludowy oferuje szeroką gamę zajęć, przede wszystkim artystycznych i z zakresu samorozwoju. Samo zdobycie nowych umiejętności to jednak tylko jedna z wielu zalet projektu. Stowarzyszenie Słowem w Twarz stawia również na integrację obywateli, a przede wszystkim na dobrą zabawę i przyjemną atmosferę podczas zajęć. 

– Sierpniowe warsztaty odbyły się trzy razy. Pierwsze z nich poświęcone były tworzeniu świec, kolejne  były “Treningiem umysłu” dla seniorów, a ostatnie szansą na pozyskanie podstawowych wiadomości  na temat florystyki - skupione na umiejętności zaplatania wianków. Uczestnicy byli naprawdę  zadowoleni i z ciekawością pytali o następne wydarzenia - opisuje przebieg zajęć Amelia Parka – koordynator projektu Uniwersytetu Ludowego.

Harmonogram zajęć

4.09 - warsztaty biżuterii DIY, tworzenie naszyjników z żywicy, 

8.09 - zajęcia na temat dobrych nawyków na emeryturze, 

18.09 - warsztaty mydlarskie, 

25.09 - warsztaty pt. “Jak powiedzieć NIE, czyli wszystko, co warto wiedzieć o asertywności”,

2.10 - warsztaty wikliniarskie, 

15.10 - warsztaty herbaciane, 

22.10 - warsztaty florystyczne o tematyce “Las w słoiku”, 

30.10 - warsztaty ze sztuki zaplatania, czyli tworzenie makramy.

Każde z zajęć (z wyjątkiem warsztatów na temat dobrych nawyków na emeryturze, które odbędą się  w domu seniora na ulicy Elizy Orzeszkowej 17) odbędą się na ulicy Jana III Sobieskiego 15 na  pierwszym piętrze, w Strefie Kreatywnej Stowarzyszenia Słowem w Twarz.  

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące poszczególnych warsztatów będą w najbliższym czasie  pojawiać się na stronie Facebookowej - Uniwersytet Ludowy lepszeczasy.pl, bądź na stronie internetowej: www.lepszeczasy.pl w zakładce “aktualności”. 

Aby zapisać się na warsztaty wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Link do zapisów:  https://lepszeczasy.pl/rejestracja/.

– Warsztaty, które odbyły się w ramach Rybnickiego Uniwersytetu Ludowego to rewelacyjna forma  spędzenia wolnego czasu dla osób w każdym wieku. Sam miałem możliwość zrobić swoją świecę,  którą podarowałem bliskiej mi osobie. Serdecznie zachęcam bo rozwój przeznaczony jest wyłącznie  dla chcących od życia czegoś więcej! – tak o warsztatach wypowiada się Karol Szymura, radny  miasta Rybnika i współzałożyciel Stowarzyszenia Słowem w Twarz. 

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].