Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy do Wodzisławia przyjedzie Jarosław Kaczyński?

Z posłanką Teresą Glenc rozmawiamy o jej nowej funkcji, związanej z polityką PiS-u w okręgu 72 czyli na terenie Jastrzębia-Zdroju, Żor, powiatu wodzisławskiego i raciborskiego.

Czy do Wodzisławia przyjedzie Jarosław Kaczyński?
Posłanka Teresa Glenc zapowiada, że chciałaby poszerzyć lokalne struktury PiS.

Czy do Wodzisławia przyjedzie Jarosław Kaczyński?

Fryderyk Kamczyk. Została Pani szefową lokalnych struktur PiS. Jaka była Pani reakcja na tę nominację?

Teresa Glenc. Otrzymanie nominacji na pełnomocnika okręgu oczywiście bardzo mnie ucieszyło, jednak łatwo byłoby osiąść na laurach, patrząc na nią jak na partyjny awans. Nie o to chodzi. Moja nowa funkcja to tak naprawdę kolejny obszar pracy i szereg nowych zadań. Z jednej strony nadal będę wypełniać obowiązki poselskie, z drugiej – koordynować działanie lokalnych struktur partii.

Decyzję o nominacji na tę funkcję podjął Jarosław Kaczyński. Jakie trzeba mieć względy u Prezesa, żeby zostać pełnomocnikiem?

Nie sądzę, żeby tak ważna decyzja była podjęta jedynie w wyniku osobistych sympatii czy względów. Myślę, że zaważyło tu moje doświadczenie. Działam w Prawie i Sprawiedliwości nieprzerwanie od 2005 roku. Dobrze znam lokalne struktury. Pamiętam zarówno wyborcze sukcesy naszego ugrupowania, jak i niepowodzenia. Pewnie nie bez znaczenia było też duże poparcie, jakim cieszę się wśród mieszkańców okręgu. Porównując mój wynik wyborczy z roku 2015 i 2019 widać, że to poparcie wzrosło ponad dwukrotnie.

Jak teraz będzie wyglądała Pani praca? Co się zmieni?

Oczywiście będzie trochę zmian, ale zacznijmy od tego, co się nie zmieni. Nadal jestem posłem, bez zmian funkcjonują moje biura poselskie. Myślę, że w tym miejscu trzeba też wyjaśnić jedną kwestię, bo jestem często o to pytana. Podział okręgów wprowadzony w strukturach PiS dotyczy jedynie funkcjonowania partii i nie wpływa na obszar mojej działalności jako posła.

Uporządkujmy zatem. Czym różni się okręg, w którym jest Pani pełnomocnikiem PiS od Pani okręgu wyborczego?

Jako pełnomocnik jestem odpowiedzialna za działalność partii w okręgu nr 72, czyli na terenie Jastrzębia-Zdroju, Żor, powiatu wodzisławskiego i raciborskiego. Jako poseł reprezentuję mieszkańców tego terenu oraz ponadto Rybnika, powiatu rybnickiego i mikołowskiego.

Trochę to skomplikowane. Po co właściwie wprowadzono takie zmiany w PiS?

Czas pandemii zrobił swoje, rozluźnił wiele obszarów aktywności społecznej. Nie ominęło to również partii politycznych. Temu między innymi mają służyć mniejsze okręgi – łatwiejszym i częstszym kontaktom między członkami partii, szybszemu podejmowaniu decyzji, bardziej bezpośrednim kontaktom z mieszkańcami.

Mówiła Pani wcześniej o dodatkowych obowiązkach, jakie na Panią czekają…

Jesteśmy już w czasie przedwyborczym. Zbliżające się wybory parlamentarne i samorządowe są wyzwaniem dla wszystkich sił politycznych. Trzeba skoordynować potężny sztab ludzi – kandydatów w wyborach, członków komisji wyborczych, mężów zaufania.

No właśnie, wybory. Ma Pani już jakieś przeczucia co do wyniku Pani ugrupowania w przyszłym roku?

W naszym okręgu tradycyjnie już od dłuższego czasu wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. To oczywiście cieszy, ale absolutnie nie można założyć, że wobec tego nie trzeba już nic robić. Wręcz przeciwnie – chcę, by nasi wyborcy mieli poczucie, że nie zmarnowali swojego głosu, natomiast nieprzekonani nabrali pewności, że warto oddać głos na nasze ugrupowanie.

Co jeszcze planujecie w najbliższym czasie?

Część zadań jest bardzo precyzyjnych i krótkoterminowych. Wiążą się one m.in. z przygotowaniem określonych dokumentów, udziałem w spotkaniach i konsultacjach, komunikacją w Internecie. Ale są też zadania bardziej perspektywiczne. Moją osobistą ambicją jest na przykład zwiększenie liczby członków i sympatyków PiS w okręgu. Obecnie w okręgu 72 mamy ich ok. 400. To sporo, ale za punkt honoru stawiam sobie, by ta liczba była jeszcze większa. Cieszę się, że dwa pierwsze zarządzenia, jakie podpisałam, dotyczyły właśnie przyjęcia nowych członków do Prawa i Sprawiedliwości.

Przymierza się Pani też do organizacji spotkań z wyborcami? Możemy się spodziewać wizyty Jarosława Kaczyńskiego w naszym regionie?

Takie wizyty już odbywają się w różnych częściach Polski i z pewnością przyjdzie czas również na nasz region. Jednak póki co nie ma ustaleń w tym temacie. Na chwilę obecną planowane są spotkania parlamentarzystów z mieszkańcami, co nie jest przecież nowością, bo przez cały czas mojej pracy poselskiej spotykam się z ludźmi, przyjmuję ich w biurze, uczestniczę w lokalnych wydarzeniach. Chciałabym ponadto co jakiś czas organizować w naszym regionie spotkania z członkami rządu. Nieoficjalnie mogę powiedzieć, że jedna z takich wizyt jest już ustalana.*

Czy powołanie nowej struktury organizacyjnej PiS wiąże się też z powstaniem nowej siedziby partii w terenie albo powoływaniem nowych osób na jakieś funkcje?

Taka siedziba powstanie, jednak za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. Jeśli chodzi o funkcje, to jednym z pierwszych moich zadań jest powołanie osób pełniących obowiązki sekretarza i skarbnika okręgu. Będą to osoby z grona moich dotychczasowych współpracowników. Muszę podkreślić, że te funkcje sprawowane będą społecznie, bez wynagrodzenia. Tym bardziej już teraz dziękuję tym, którzy je podejmą.

*zapewne chodzi o wizytę Wicepremiera i Ministra Kultury Piotra Glińskiego, który odwiedzi Jastrzębie -Zdrój 11 sierpnia.

97 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_niżej (93.179. * .78) 25.08.2022 11:43
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~klątwa_wodzisławska (46.134. * .77) 25.08.2022 10:51
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~ŻegnamTrolla (93.179. * .78) 24.08.2022 22:19
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

nie pasuje ci wodzislaw to się wyprowadź do mniej zapyziałych dziur,proste!

~klątwa_wodzisławska (46.134. * .77) 24.08.2022 21:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jest na to szansa. Dzięki kompletnie nieskutecznym polityom, którzy mają swoje gniazdo w tyle, a wolą wspierać silniejszych sąsiadów, Wodzisław staje się coraz bardziej wsiowy i pasuje do polityki odwiedzania zapyziałych dziur.

~nowaga (188.137. * .64) 24.08.2022 12:40
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Bellena (46.134. * .229) 23.08.2022 21:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Prezes Jarus właśnie zaczął urlop. Temat tabu. Nikt nie wie gdzie a ja stawiam że odwiedzi Wodzisław. ;)

~Nigdy_w_lewo (46.204. * .238) 23.08.2022 13:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~KońFrancka (89.238. * .198) 22.08.2022 16:52
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~krycha12 (46.134. * .49) 14.08.2022 17:53
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

~Platfusy (92.39. * .202)
i jak nam tu napiszesz ?
jakby jarek przyjechał do Wodzia
wpuszczą wszystkich na spotkanie czy tylko te osoby co z nim przyjechały ?
lub te co kupiły bilet ?

~koniecpiscorazbardzoblisko (46.134. * .49) 14.08.2022 17:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~Platfusy (92.39. * .202)
ciebie nie PO grozi !!!!!
tylko twój zmanipulowany mózg !!!!!
więcej tvpis i wpadniesz jeszcze bardziej jak zmanipulowani plutina

~koniecpiscorazbliżej (46.134. * .49) 14.08.2022 17:20
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

~Platfusy (92.39. * .202)
jeżeli :
"Sikorski PO powiedział trzeba wyrżnąć watahę"
"poseł Nitras PO powiedział trzeba piłować katolików.'
jeżeli te słowa były nieprawdą lub kogokolwiek obraziły
dlaczego ci Panowie nie mieli żadnej sprawy w sądzie ?
jest art KK 190
dlaczego pisowcy nie postawili ich przed swoimi sądami ?
i uczciwie osądzili i wymierzyli karę ?

wnikliwy 14.08.2022 16:51
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

do mhl999@ ciebie to prawie każdy normalny blokuje,ty sam nie wiesz o co ci chodzi,odbijasz się jak pijany od ściany

~Trzecia (31.0. * .158) 14.08.2022 15:37
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Idziemy po trzecią kadencję PiS!

~koniecbliski (46.134. * .49) 14.08.2022 13:00
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

po co iść na spotkanie gdzie główny "bochater" twierdzi

"Musicie to w końcu zrozumieć, zamiast przeżywać każdorazowo zaskoczenie. Według Kaczyńskiego, Morawieckiego i spółki, Polakiem jest tylko ten, kto popiera ich politykę i konserwatywną, katolicką ideologię. Kto nie popiera, Polakiem nie jest, a w mocniejszej wersji jest Niemcem "

dlaczego Tuska tego kłamcę i sprzedawczyka nie otacza kordon policji ????
dlaczego Tusk nie siedzi ?????
dlaczego Kaczyński lubi tylko swoich wyborców ??
przecież mamy wolny kraj ??
czy nie mamy ?
nie zagłosowałeś za pisem jesteś drugim sortem Polaka ??
zauważcie że w Polsce są jeszcze obywatele którzy nie głosowali ani na pis i po
a Ci to kto wyjęci spod prawa

Art. 32. Konstytucji

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Objektywny 14.08.2022 09:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

marycha21....Po pierwsze ta strona to nie koncert życzeń ,po drugie miasto będzie tylko twoje jak za nie zapłacisz i będziesz sam mieszkał i sam je utrzymywał , a po trzecie zawsze możesz to miasto opuścić i nigdy nie wracać , bo dla mnie goście kimkolwiek i skądkolwiek są zawsze są mile widziani ,a po czwarte JA nie chcę by twoje komentarze zaśmiecały ten ciekawy artykuł swoimi wpisami !!!!!!....

~marycha21 (91.12. * .9) 14.08.2022 07:59
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Mam dość pisowskiego dziadostwa i nie życzę sobie aby ktokolwiek z nich przyjeżdżał do mojego miasta!

~krycha12 (46.134. * .139) 13.08.2022 18:53
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

w te słowa też uwierzysz
"Kaczyński: Węgla nie zabraknie. Problemy to wina PO"

~Rtec (5.173. * .141) 13.08.2022 17:23
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Wolę już tego kaczora jak tuska co dzisiaj nakłamał kolejny raz na konferencji w PO dalej kłamią jak kłamali żadnych zmian

~krycha12 (46.134. * .139) 13.08.2022 16:35
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

boi się pytań od zwykłych mieszkańców
dlatego przyjedzie z swoimi klakierami
i impreza będzie za zamkniętymi drzwiami
oraz pytania przez "mieszkańców" już wcześniej zostały wymyślone
bo się boi trudnych pytań

~nibyczego (188.117. * .110) 13.08.2022 14:38
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Do ~krycha12
Boi się? Niby czego? Normalni ludzie chętnie wezmą udział w spotkaniu. Krzykacze będą gwizdać podczas hymnu narodowego, co w Wodzisławiu już oglądaliśmy.

~krycha12 (5.184. * .96) 13.08.2022 09:43
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

nie przyjedzie bo się boi

~BigosD (46.204. * .101) 12.08.2022 21:45
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Jarek, przyjeżdżaj do Wodzia, trochę odlewacić klimat.

mhl999 11.08.2022 22:02
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

pani glenc na początek niech odblokuje ludzi na fb a nie kreuje rzeczywistości lukrowanego pączka. swoją drogą większość posłów/senatorów ma podobny tok postępowania.

~Brandzlok (37.30. * .240) 11.08.2022 21:55
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Już 7 lat słychać kwik czerwonych świń, po przegranych wyborach.
I jeszcze będą kwiczeć komuchy przez conajmniej 5 lat.
Najlepszy to jest okres w powojennej Polsce.

~Wybory (5.173. * .93) 11.08.2022 18:06
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Nawet w laickiej Francji duchowny otrzymuje 950 euro miesięcznie. Jak widać jedni sie tu Hołowni nasłuchali i głupoty wypisują

~Wybory (5.173. * .93) 11.08.2022 18:01
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jak donosi Business insaider kościół czy to katolicki, prawosławny,protestancki jest finansowany w każdym kraju eu

~Wybory (5.173. * .93) 11.08.2022 17:54
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Np w Włoszech jest finansowany kościół katolicki w Portugalii Hiszpanii tak samo

~koniecpiscorazbardzoblisko (46.134. * .124) 11.08.2022 17:51
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

~Wybory (5.173. * .93)
kolejny raz zapytuję ciebie
czy cała europa finansuje kościół katolicki ????
jak finansuje rodziny ?????
czy w europie wypłacają dodatki dla księży KK ????

~Wybory (5.173. * .93) 11.08.2022 17:48
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kolejny raz powtarzam jaki program wyborczy ma PO oprócz tego że chcą zabrać pieniądze ludziom z portfela w postaci likwidacji dodatków które są wypłacane w całej Europie

~Dionizyy (94.254. * .208) 11.08.2022 17:16
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Nie bardzo rozumiem tych wszystkich ludzi,którzy wierzą i powtarzają te bzdury z reżimowej tvp!
Nawet jak za komuny ciagle słyszałem w tv, że socjalizm jest najlepszy a wszystko co najgorsze to zgniły kapitalizm to i tak potrafiłem pomyśleć i wyciągnąć jakieś wnioski słysząc od tych co tam mieszkali jak naprawdę jest na zachodzie.
Teraz ta tępota wierzy im w 100% i nawet się nie zastanowi,durny ten narod

~Dionizyy (94.254. * .208) 11.08.2022 17:08
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

A skąd to wiesz fanatyku pisu z tvp ?
Bo nigdzie indziej takich bzdur nie powtarzają jak ty.
Więcej pytań nie mam

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 11.08.2022 16:57
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wszystko, co złe od 7 lat zwalają na Tuska - jakby to On rządził, a ON od 7 LAT !!! nie rządzi. Pis zachowuje się jak właściciel domu który go wyburza, a jak się zawali - to oskarża projektanta że źle zaprojektował czy poprzedniego właściciela że nie dbał o dom.
@ ~zrozumcie (188.117. * .110)
"mamy najniższe bezrobocie" - kto chce się czegoś dorobić jest ZA GRANICĄ wraz z rodziną. Bo rząd w SWOICH statystykach traktuje patusów 500plus jako PRACUJĄCYCH (bo maja dochód - na który pracują inni).

~koniecpiscorazbardzoblisko (46.134. * .124) 11.08.2022 16:36
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

~Wybory (5.173. * .93)
i cała europa finansuje kościół katolicki ????

~Wybory (5.173. * .93) 11.08.2022 15:46
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Cała Europa ma dofinansowania dla rodzin w Polsce jest jedno z najmniejszych w EU a więc nie wiem o co ci chodzi wystarczy sprawdzić ile dostaniesz na urodzenie dziecka w Czechach

~koniecpiscorazbardzoblisko (46.134. * .124) 11.08.2022 15:40
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

~zrozumcie (188.117. * .110)
piszesz : "człowieku, mamy najniższe bezrobocie we współczesnej historii"
jeżeli 99% ludzi zdolnych pracować zawodowo pracuje
a żyjemy w kraju miodem i mlekiem płynącym
po co dofinansowania ?
500 + krowa + mieszkanie + węgiel +
po co rząd finansuje kościół katolicki (rydzyk) ?
jeżeli większość pracuje to po co te dopłaty ?

~Wybory (5.173. * .93) 11.08.2022 15:38
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Opozycji skończyły się już hasła a i na rządzenie nie mają pomysłu takie strasznie nie ma sensu ostanie wybory też straszyli i wybory przegrali .Że by wygrać z PIS musi być konkret minimalna płaca 2tys euro albo coś podobnego inaczej na mają szans

~koniecpiscorazbardzoblisko (46.134. * .124) 11.08.2022 15:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(188.137. * .69)
nikogo nie mam za idiotę
po twym komentarzu ciebie już tak

~zrozumcie (188.117. * .110) 11.08.2022 15:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"rodzin w których nikt nie pracuje a żyje tylko z zasiłków" - człowieku, mamy najniższe bezrobocie we współczesnej historii, te hasła o rodzinach żyjących tylko z zasiłków to masz jeszcze z polityków PO z kampanii wyborczej w 2015 :) Zaktualizuj dane, naprawdę.

~Volfram (94.254. * .208) 11.08.2022 15:29
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Za to pis ma świetny program jak rozwalić i ośmieszyć nasz kraj

~Takpytam (188.137. * .69) 11.08.2022 15:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś


~@(46.134. * .124)"(5.173. * .150) nie jest autorem tekstu o tym aucie zdalnie sterowanym elektrycznym
on tylko zacytował komentarz :)" Dlaczego o sobie piszesz "on"? Wszyscy wiedzą z jakich IP piszesz (światłowód w domu, komórka w Play) . Masz nas za idiotów? A ten PiS to długo się jeszcze będzie kończył tak konkretnie? Bo to już piszesz siódmy rok.