Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gdzie będą się uczyć absolwenci podstawówek w nowym roku szkolnym?

19 lipca odbyła się symulacja i przydział kandydatów do szkół prowadzonych przez powiat raciborski. Zakwalifikowano ogółem do powiatu raciborskiego 1201 uczniów. Wolnych miejsc w dniu symulacji było 38.

Gdzie będą się uczyć absolwenci podstawówek w nowym roku szkolnym?
Wicestarosta raciborski Marek Kurpis (z prawej) nadzoruje oświatę Powiatu Raciborskiego

Łączna liczba oddziałów uruchomionych - 39

Rozkład procentowy naboru:

  • Licea Ogólnokształcące - 11 oddziałów - 28,2 %,
  • Liceum Sztuk Plastycznych - 1 oddział - 2,5 %,
  • Technika - 18 oddziałów - 46,2 %,
  • Branżowe Szkoły I Stopnia - 9 oddziałów - 23,1 %,

Podział na poszczególne szkoły przedstawia się następująco:

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu - 6 oddziałów:

- I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza - 5 oddziałów,

- Liceum Sztuk Plastycznych - 1 oddział,

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza - 6 oddziałów,

Zespół Szkół Ekonomicznych - 6 oddziałów:

- Technikum nr 1 w Raciborzu - 6 oddziałów,

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu - 11 oddziałów:

- Technikum nr 2 – 6 oddziałów,

- Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 - 5 oddziałów.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu - 10 oddziałów:

- Technikum nr 4 - 6 oddziałów,

- Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 - 4 oddziały.

29 lipca nastąpiło ogłoszenie listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły oraz podanie informacji o wolnych miejscach, czyli tzw. rekrutacja uzupełniająca.

Informacje na temat wolnych miejsc w poszczególnych oddziałach są dostępne w szkołach.

Jak podało starostwo, w przypadku większego zainteresowania potencjalnych uczniów ponad poziom wolnych miejsc, organ prowadzący rozważy możliwość zwiększenia liczby oddziałów, głównie w szkołach branżowych.

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].