Sposób na piękny i zdrowy zarost? Olejek do brody!
Olejek do brody to kosmetyk, który jest przyjacielem każdego brodatego mężczyzny. Dzięki niemu zarost staje się nie tylko milszy dla oka i zdrowszy, ale też bardziej komfortowy dla właściciela. Przed jego wyborem warto jednak sprawdzić, czym różnią się poszczególne produkty oraz jak nakładać olejek do brody.
Do czego służy olejek do brody?
Olejek do brody powinien być jednym z podstawowych kosmetyków w arsenale każdego brodacza. Jego codzienne stosowanie sprawia, że włosy i skóra twarzy są odpowiednio nawilżone. Dzięki temu broda zyskuje połysk i staje się miękka. To zaś daje uczucie komfortu – problem drapiącego zarostu zostaje wyeliminowany.
Korzystanie z olejku do brody ponadto chroni włosy przed nieprzyjemnymi zapachami. Zarost, szczególnie długi, ma bowiem tendencję do ich przejmowania. Osadza się na nim nie tylko woń tytoniu. Nawet jeżeli brodaty mężczyzna nie pali papierosów, może wyczuć na swoim zaroście np. zapach jedzenia lub ulicznych spalin.
Jaki olejek do brody wybrać?
Każdy olejek do brody można traktować jak swoiste dopełnienie perfum. Zawarte w tego typu kosmetykach nuty zapachowe podzielić można na lekkie i ciężkie. Te zaś na cytrusowe, leśne, ziołowe, kwiatowe. Najlepiej, by olejek oraz perfumy ze sobą korespondowały. Można go też dobrać do pory roku. W miesiącach ciepłych sprawdzają się lżejsze aromaty, w zimnych – te cięższe.
Przed zakupem dobrze jest też sprawdzić, jaką dany olejek do brody ma konsystencję. Lepiej sprawdzają się produkty o mniejszej gęstości. Dzięki temu ograniczone zostanie ryzyko zabrudzenia ubrania tłustym preparatem. Znaczenie ma również skład kosmetyku, szczególnie dla mężczyzn dotkniętych różnego rodzaju alergiami i nietolerancjami.
Jak i kiedy nakładać olejek do brody?
Olejek do brody można nakładać nawet kilka razy dziennie. Pierwsze kilka kropel najlepiej wetrzeć już rano. W wielu przypadkach to wystarczy. Mężczyźni, których włosy na brodzie mocno się wysuszają, mogą powtarzać nakładanie kosmetyku w razie potrzeby. Kilkukrotna aplikacja jest konieczna również w przypadku osób pracujących w miejscach pełnych zanieczyszczeń, np. na budowie.
Najważniejsze, by olejek do brody był nakładany na suche włosy. W innym przypadku powstanie tłusty osad, który może zabrudzić ubranie. Krople należy najpierw wetrzeć w ręce, aby uwolnić ich zapach, a następnie od krtani w kierunku końcówek włosów. Na koniec pozostaje wykonać ruch od boków brody ku jej końcowi, przywracający jej pożądany kształt.
Materiał zewnętrzny