Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 28 lipca - 3 sierpnia

Rajd rowerowy w Pietrowicach Wielkich oraz Raciborzu, festyn wakacyjny na boisku LKS Ruda Kozielska, spływ kajakowy Racibórz - Grzegorzowice. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 28 lipca - 3 sierpnia
Już w sobotę odbędą się dwa rajdy rowerowe w Pietrowicach oraz Raciborzu. (fot. archiwum)

CZWARTEK - 28 lipca

18.00 Spotkanie z cyklu „Czwartkowe spotkania z zabytkami” - muzealne zagadki w Muzeum, ul. Gimnazjalna 1


PIĄTEK - 29 lipca

12.00 Zawody tenisa stołowego w Hali widowiskowo-sportowej w Raciborzu. Zapisy pod nr tel. 32 415 37 17.

16.00 Niecodzienny pokaz, spektakl uczestników kończących przygodę w ramach Lata w teatrze, pt. "Dzieci i ryby mają głos" w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.

18.00 „Koncert letni przy Studni Poszukiwania Talentów...”, w ramach akcji WAKACJE w POWIECIE 2022, który odbędzie się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. W razie niepogody zapraszamy do sali konferencyjnej dawnej piastowskiej siedziby. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W programie koncertu m. in. mini-recitale wokalistów zespołu wokalnego MIRAŻ, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu: Michała Stuchłego, Błażeja Klimaszki oraz Mai Kołpackiej.

18.00 Kawiarnia Etiuda oraz Raciborskie Centrum Kultury zapraszają na kolejną muzyczną i nie tylko ucztę w ogródku #ZaMuzeum. Tym razem wystąpi gitarzysta Radek Łacek znany jako MuzykoVanie. Wstęp wolny!

20.00 Potańcówka w klimacie lat 80-tych i 90-tych na Plaży Miejskiej w Raciborzu.


SOBOTA - 30 lipca

7.00 - 13.00 Targ staroci i Targ koński w Centrum Społeczno Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. Dodatkowe informacje udzielane pod nr tel. 32 419 80 75.

10.00 Lipiec z jogą w Parku Zamkowy - zbiórka przy pomniku Żołnierzy Armii Czerwonej.

14.00 Rajd rowerowy na orientację po Gminie Pietrowice Wielkie. Początek i koniec wydarzenia będzie miał miejsce na boisku LKS Cyprzanów (ul. Młyńska). Zgłoszenia pod numerami telefonu lub email: 501 595 983, 501 596 028, kiero1996@op.pl. Istnieje możliwość zapisów w dniu imprezy pod warunkiem nie osiągnięcia limitu uczestników. Do wyboru będą dwie trasy: 15km i 40km, które przebiegać będą po terenach gminy Pietrowice Wielkie. Każdy uczestnik otrzyma mapkę oraz kartę uczestnika, na której będzie podbijał zaliczone punkty kontrolne. Wygrywa ta osoba lub drużyna, która zaliczy wszystkie punkty w jak najkrótszym czasie. Kategoria 15 km przeznaczona jest głównie dla dzieci i seniorów 55+, natomiast kategoria 40km dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Po ukończeniu zawodów każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek oraz poczęstunek. Dla zwycięzców rajdu oraz zaplanowanych konkursów przewidziano nagrody.

15.00 Festyn wakacyjny na boisku LKS Ruda Kozielska. O godz. 15.00 Turniej siatkówki plażowej 3-osobowej - zgłoszenia pod nr tel. 600 607 905. O godz. 19.00 zabawa taneczna z zespołem A To My. Wstęp wolny.

17.00 Rajd Rowerowy z widokiem na Racibórz. Start spod Zamku w Raciborzu. Temat rajdu jest o tyle poważny, że do przejechania trasy zapraszamy już wprawionych rowerzystów, którzy chcą w większej grupie pokonać 50 km wymagającej, ale jakże pięknej trasy widokowej wokół Raciborza. Na koniec zmagań zaplanowany jest grill, który odbędzie się zaraz po rajdzie na nowootwartych bulwarach nadodrzańskich.

20.00 Letnie koncert "Pod wiatą" na Gospodarstwie Edukacyjnym "Kuźnia u Kowola" za Ośrodkiem Wodnik. Koncert poezji śpiewanej i "piosenki z tekstem" ze swoim autorskim recitalem wystąpi Andrzej Migus.

21.30 Kino letnie - „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” na Plaży Miejskiej w Raciborzu.


NIEDZIELA - 31 lipca

10.00 Spływ kajakowy do Grzegorzowic. Zapisy pod nr tel. 32 415 37 17 bądź na maila: imprezy@osirraciborz.pl Płatność (20 zł) na miejscu zbiórki czyt. przy slipie zaraz obok miejskiej przystani kajakowej. Spływ będzie trwał około dwóch godzin.

15.00 Festyn wakacyjny na boisku LKS Ruda Kozielska. O godz. 15.00 Turniej Piłki Noznej Oldbojów o Puchar 100-lecia LKS Ruda Kozielska. O godz. 16.00 początek sprzedaży losów. O godz. 17.00 oficjalne uroczostości. O godz. 18.00 koncert zespołu Duet Karo. O godz. 20 zabawa taneczna z zespołem A To My. O godz. 21.00 losowanie nagród. Wstęp wolny.

19.00 W Ogrodzie Kultury odbędzie się spektakl pt. „Serenada” wg Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Ubogiego działającego pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury w Nędzy. SERENADA jest opowieścią demaskującą i analizującą absurdalną rzeczywistość, w której istotne są takie wartości jak: miłość, sztuka uwodzenia, zdrada czy śmierć. To sztuka o naiwności i ciekawości, o umiejętności sterowania i manipulacji innymi dla osiągania wyznaczanego celu. Wstęp wolny.


PONIEDZIAŁEK - 1 sierpnia

10.00 Warsztaty terenowe dla dzieci „Rośliny owadopylne”. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy (w EURECE - Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, tel. 32 415 37 24 wew. 26 lub 500 334 249, e-mail: od@biblrac.pl). O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zbiórka uczestników o godzinie 10.00 na parkingu przed Arboretum, ul. Markowicka 17.


WTOREK - 2 sierpnia

17.00 Warsztaty z makramy i montażu filmików w Centrum Kultury w Tworkowie. Zapisy pod nr telefonu 500 048 566. Udział bezpłatny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 28 lipca - 3 sierpnia

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 28 lipca - 3 sierpnia

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 28 lipca - 3 sierpnia

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].