Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 7 - 13 lipca

Zlot Pojazdów Zabytkowych w Zabełkowie, koncert na Wodniku, potańcówka na Bulwarach Nadodrzańskich, Dni Rudyszwałdu i Borucina, kino letnie na Plaży Miejskiej. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 7 - 13 lipca
To już XIII odsłona Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Odbędzie się w Zabełkowie (gm. Krzyżanowice) na miejscowym boisku LKS Zabełków (przy ul. Raciborskiej). (fot. zlot.zabelkow.pl)

PIĄTEK - 8 lipca

11.00 - 14.00 Planszówkowe lato w Filii Publiczno-Szkolnej nr 8, ul. Żorska 2. W ramach Lata w mieście dla wszystkich miłośników planszówek odbędą się spotkania, podczas których będzie można pograć w ulubione gry oraz poznać nowe.

18.00 Otwarcie wystawy pt. „Podróże małe i duże” z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem” ze zbiorów Muzeum Komiksu Polskiego w Muzeum w Raciborzu.

20.00 To już tradycja, że od kilku lat w ramach wydarzeń letnich, Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na gorącą potańcówkę na Bulwary Nadodrzańskie. W piątek nad Odrą od godz. 20.00 w klimatach latynoamerykańskich odbędzie się koncert muzyki kubańskiej SABROSURA VIVA: Juan Carlos Hechavarria wraz zespołem oraz potańcówkę latino z DJ Juanky. Wstęp wolny.

20.30 Koncert zespołu SCARLETT na Wodniku w Kuźni Raciborskiej! Doskonała muzyka, wyjątkowe otoczenie, food truck-owa oferta gastronomiczna… to będzie mocno rockowy, letni wieczór.


SOBOTA - 9 lipca

9.00 To już XIII odsłona Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Odbędzie się w Zabełkowie (gm. Krzyżanowice) na miejscowym boisku LKS Zabełków (przy ul. Raciborskiej). O godz. 9.00 rejestracja uczestników. O godz. 11.00 wyjazd uczestników na trasę po terenie gminy. O godz. 12.30 powrót na boisko i zawody sprawniościowe. O godz. 19.00 występ zespołu Dominika i Janusz Żyłka oraz zabawa taneczna.

9.00 - 16.00 Turniej Tenisa Ziemnego - 8 par Deblowych w formie „4 Gemy” na Kortach Tenisowych, ul. Zamkowa 4.

12.00 Dni Rudyszwałdu. W programie: od godz. 12.00 sprzedaż kołacza w budynku Świetlicy, a od godz. 19.00 na placu przy budynku Świetlicy zabawa taneczna z DJ'em.

18.00 Plenerowe koncerty „Operetki na WYNOS!” - Sala Widowiskowa Raciborskiego Centrum Kultury "KIEPURIADA". Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie" i wiele innych. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury, a na wielkim ekranie wyświetlane będą archiwalne zdjęcia wybitnych śpiewaków.

19.00 Dni Borucina - dwa dni wspaniałej zabawy. W sobotę o 19.00 tradycyjna zabawa taneczna z DJ Mateuszem. W niedzielę od 16.00 występy wokalne i taneczne. Na entuzjastów lokalnej historii czekać będzie dr Kornelia Lach, która oprowadzi po odnowionej Izbie regionalnej. O godzinie 19.00 gwiazdą wieczoru zespół The Harpagans. Cała impreza odbywać się będzie przy Domu Kultury w Borucinie.

21.30 Kino letnie - „Na Noże” na Plaży Miejskiej w Raciborzu.

22.00 POTAŃCÓWKA w Przystanku Kulturalnym Koniec Świata. Sisters Rising będą przygrywać w rytmach Popu, Hip hopu oraz R&B! Wstęp wolny.


NIEDZIELA - 10 lipca

14.00 Mistrzostwa gry w kapsle w Miejskim Ośrodku Kultury w Krzanowicach. Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie swojego kapsla. Rejestracja uczestników od godz. 13.30. Dla każdego uczestnika słodki upominek.

16.00 Dni Rudyszwałdu. W programie: 16.00 dmuchany zamek, gry, zabawy, konkursy dla dzieci. O godz. 17.00 pokaz strażacki. Na zakończenie o godz. 18.00 zabawa taneczna z DJ'em. Bogato zaopatrzony bufet: potrawy z grilla, langosze, frytki, kołacz, kawa, miodówka, napoje.

16.00 Dni Borucina - dwa dni wspaniałej zabawy. W niedzielę od 16.00 występy wokalne i taneczne. Na entuzjastów lokalnej historii czekać będzie dr Kornelia Lach, która oprowadzi po odnowionej Izbie regionalnej. O godzinie 19.00 gwiazdą wieczoru zespół The Harpagans. Cała impreza odbywać się będzie przy Domu Kultury w Borucinie.

W programie "Lata 20., i 30. na WYNOS!" wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury.
16.00 – Przystań kajakowa w Parku Zamkowym
18.00 – Park im. Miasta Roth


PONIEDZIAŁEK - 11 lipca

10.00 - 12.30 i 13.00 -15.30 Warsztaty druku 3D. Warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 lat ze wszystkich gmin powiatu raciborskiego odbywać się będą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu ul. Kasprowicza 12. Zapisy przyjmują Gminne Biblioteki Publiczne z obszaru powiatu raciborskiego. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję do zaprojektowania i wydrukowania na drukarce 3D wspomnień z atrakcji „Wakacji w powiecie” lub innych kreatywnych projektów.

10.00 Spektakl "O Gajowym Chrobotku" w Centrum Kultury w Tworkowie. Spektakl teatralny - teatru lalek został przygotowany dla najmłodszych przez Grupę Teatralną „O!Teatr”. Chrobotek to bohater bajki Vaclava Ctvrtek’a. Ten dobry gajowy nauczy dzieci jak zachowywać się w lesie. Wstęp wolny.


WTOREK - 12 lipca

10.00 Quest miejski połączony z piknikiem na Ogródku Jordanowskim. Quest nosi tytuł "Z Ofką po średniowiecznym Raciborzu". Start o godz. 10.00 sprzed H2Ostróg. Dla uczestników będą przygotowane plansze do wypełniania, ale można również bezpłatnie ściągnąć aplikację na www.questy.org.pl , która automatycznie doda nam odznakę po zakończonym queście.  Całość kończy piknik na Ogródku Jordanowskim. Każdy z uczestników zobowiązany jest przygotować się do wyprawy we własnym zakresie: przekąska, napój oraz odpowiednia odzież to podstawa udanej wyprawy. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem telefonu: 32 415 37 17 bądz mailowo: imprezy@osirraciborz.pl / sport@osirraciborz.pl


ŚRODA - 13 lipca

10.00 Reksio - ulubiony piesek wielu pokoleń. Spotkanie z bohaterem bajki w Centrum Kultury w Tworkowie. Gry i zabawy dla dzieci do 8 roku życia. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy - pod nr tel. 500 048 566.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 7 - 13 lipca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 7 - 13 lipca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 7 - 13 lipca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 7 - 13 lipca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (46.204. * .220) 07.07.2022 16:14

Dlaczego w programie RCK nie ma nic o koncercie planowanym u Was w dniu 09.07.22 godz. 18. 00..?