Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Matura w powiecie wodzisławskim wyszła lepiej niż w poprzednim roku

- Zdawalność egzaminu dojrzałości w szkołach prowadzonych przez powiat wodzisławski wyniosła w tym roku aż 82,8%, co daje wynik lepszy niż w roku poprzednim, gdzie zdawalność wyniosła 76,96% - słyszymy w wodzisławskim starostwie.

Matura w powiecie wodzisławskim wyszła lepiej niż w poprzednim roku
Najwyższy procent zdawalności osiągnął w tym roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., gdzie 96,61% uczniów zdało egzamin dojrzałości. (fot. Szymon Kamczyk)

Wczoraj (5.07) ogłoszone zostały wyniki tegorocznych matur. Jak już informowaliśmy w artykule pn. Maturzyści z powiatu wodzisławskiego powyżej średniej krajowej abiturienci z naszego regionu mają powody do zadowolenia. W której szkole zdawalność wypadła najlepiej?

- Zdawalność egzaminu dojrzałości w szkołach prowadzonych przez powiat wodzisławski wyniosła w tym roku aż 82,8%, co daje wynik lepszy niż w roku poprzednim, gdzie zdawalność wyniosła 76,96% - przekazuje Agata Paszek z Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że najwyższy procent zdawalności osiągnął w tym roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., gdzie 96,61% uczniów zdało egzamin dojrzałości. Na 118 osób przystępujących do egzaminu zdało 114. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. z wynikiem 94,74%. Na 114 osób przystępujących do matury zdało 108. Na ostatnim miejscu podium z wynikiem 94,41% znalazło się w tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., gdzie na 179 osób przystępujących do matury zdało 169 abiturientów.

Bez tytułu.jpg

W tym roku do egzaminu maturalnego w Polsce przystąpiło 268 257 tegorocznych absolwentów szkół średnich. Tę liczbę stanowiło: 103 595 uczniów technikum, 164 276 uczniów liceum oraz 34 obywateli Ukrainy. Maturę zdało 78,2% maturzystów. Osoby, które nie zdały tylko jednego z przedmiotów obowiązkowych, będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego 23 sierpnia. Tę grupę stanowi 15,5% zdających. 6,3% maturzystów oblało egzamin z więcej niż jednego przedmiotu. Ci uczniowie będą mogli poprawić maturę dopiero w kolejnym roku szkolnym.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].