Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy wykąpiemy się w Wodniku w Kuźni Raciborskiej?

- Przygotowania trwają pełną parą - mówi Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej o otwarciu Ośrodka Wodno-Rekreacyjnego „Wodnik” na gości.

Kiedy wykąpiemy się w Wodniku w Kuźni Raciborskiej?
Bramy „Wodnika” na pływających zostaną otwarte już za kilkanaście dni (fot. arch. Nowiny.pl)

Przygotowania do tegorocznego sezonu kąpielowego w Kuźni Raciborskiej rozpoczęto już w zeszłym roku, kiedy ze zbiornika spuszczono wodę, aby móc go posprzątać. - Wodnik bez wody. Ile się dało, tyle poszło. Teraz będziemy wyrywać, czyścić, pucować, orać, itd. - napisano na Facebooku ośrodka kultury, kiedy zakończono poprzedni sezon. Anna Kijek w rozmowie z Nowinami przypominała wówczas, że ostatni raz podobne działanie podjęto 20 lat temu. Czytaj więcej: Wodnik bez wody. W Kuźni Raciborskiej czyszczą kąpielisko [ZDJĘCIA Z DRONA]

- Mamy wyczyszczony zbiornik, a to wiąże się też z tym, że inaczej będzie wyznaczony teren do kąpieli. Czekamy na nowy piasek, więc plaża będzie znów piękna. Chcemy zrobić kącik relaksu dla dzieci. Rozwinął się też bar na plaży - wylicza dyrektor Kijek.

I zapowiada, że obiekt na pływających otworzy się w sobotę 25 czerwca. - Ale już teraz można wybrać się na ośrodek, bo czynny jest codziennie w godzinach popołudniowych. Można skorzystać z pięknych widoków i baru na plaży - zachęca szefa MOKSiR-u, której podlega także „Wodnik”. Dodaje, że na terenie ośrodka znów będą odbywały się wydarzenia kulturalne.

Tegoroczny rok dla „Wodnika” jest o tyle szczególny, że przypada 50. rocznica utworzenia tego miejsca. Dlatego też MOKSiR chce przygotować wystawę fotograficzną, ukazującą jak na przestrzeni lat wyglądało kąpielisko. Anna Kijek zachęca wszystkie osoby posiadające zdjęcia do kontaktu z ośrodkiem kultury.

Ludzie

Anna Gasidło

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].