Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

VI Raciborskie Dni Urody na Zamku Piastowskim, Festiwal Odkrywców na bulwarach, festyny oraz pikniki z okazji Dnia Dziecka w sołectwach. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca
Festiwal Odkrywców jest skierowany do młodszych i starszych odkrywców. Czasem będzie trzeba użyć głowy, czasem siły, przyda się też wyobraźnia oraz sprawna ręka i oko. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

CZWARTEK - 26 maja

16.30 Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. Dobra książka, kawa i ciekawa dyskusja. Lektura na maj: "Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 123 odsłonach" - Marek Zając.

18.00 Kolejne wydarzenie z cyklu "Czwartkowe spotkania z zabytkami". W gmachu Muzeum w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 1 będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o słynnej figurze antropomorficznej sprzed 6000 lat, którą odkryto w Raciborzu-Sudole.


PIĄTEK - 27 maja

11.00 VI Raciborskie Dni Urody w sali konferencyjnej na Zamek Piastowski w Raciborzu. W programie m. in.: wykłady, ćwiczenia oraz pokazy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

16.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy zaprasza do świętowania Dnia Matki i Dnia Dziecka. Mamy poćwiczą i rozluźnią mięśnie, natomiast dzieciaki pobawią się z animatorką. Bezpłatne wejściówki do odbioru u bibliotekarza. Prowadzące: MPFitness Fitness - Edyta Przybyła oraz Magdalena Kelner - Papaj - animatorka.

17.00 - 19.00 Warsztaty Familijne "Natura dźwięku" w SOWIE w Raciborzu. Podczas warsztatów uczestnicy odkryją jak można wydobyć dźwięk i sprawdzą czy można go poza słuchem doświadczać również innymi zmysłami. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Skrzymowska. Optymalny wiek dziecka na tych warsztatach to 6-10 lat. Udział w zajęciach wymaga wcześniejszego zapisania się (uwaga: liczba miejsc ograniczona!). Można tego dokonać osobiście w SOWIE, mailowo: biuro@sowa-raciborz.pl, lub telefonicznie pod numerem telefonu: 798 386 894. Koszt za parę 30 zł.

18.00 Koncert Disney’owski w wykonaniu Zespołu Wokalnego PERSPEKTYWA w Raciborskim Centrum Kultury. W programie jubileuszowego koncertu usłyszymy polskie oraz zagraniczne wersje utworów pochodzących z bajek oraz seriali młodzieżowych produkcji Walta Disneya. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK.


SOBOTA - 28 maja

Targ koński i Targ staroci w Pietrowicach Wielkich na placu Centrum Społeczno-Kulturalnego.

11.00 Łubowice zapraszają na konną procesję św. Urbana oraz zawody zaprzęgowe.

11.00 - 14.00 Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka odbędzie się na terenie biblioteki w Raciborzu oraz sąsiadującego Orlika SP4. W programie między innymi: Paweł Skóra - Mistrz Świata, Europy i Polski we Freestyle Football, dart piłkarski z Unią Racibórz,m akijaż egipski z raciborskim Muzeum, piaskownica odkrywców ze Stowarzyszeniem Odra 1945, przyrodnicze aktywności z Arboretum Bramy Morawskiej, konkursy, gry i zabawy podwórkowe z Biblioteką.

12.00 Zwiedzaj średniowieczny Racibórz i rozwiązuj zadania razem z Ofką. Przed nami druga edycja raciborskiego questu, czyli interesującej gry terenowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tym razem przygoda odbędzie się na starówce. Drugi raciborski quest rozpocznie się pod bramą Zamku Piastowskiego w Raciborzu 28 maja o 12.00.

15.00 Warsztaty "Makijaż krok po kroku" w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Podczas spotkania dowiemy się, jak krok po kroku wykonać idealny make-up, który z jednej strony ukryje nasze niedoskonałości, a jednocześnie podkreśli nasze atuty. Prowadząca: Sandra Kaim-Franica. Koszt: 50 zł. Zapisy telefonicznie pod nr 506141501. Warsztat potrwa 3-4 godz.

15.30 Wielkie otwarcie lewobrzeżnych bulwarów Odry! Podczas otwarcia czas umili szereg atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Impreza rozpocznie się o 15.30 na rynku. Stamtąd będzie można przespacerować się na bulwary. Spacerowiczom towarzyszyć będzie orkiestra bębniarzy. Dalszy ciąg imprezy już na bulwarach. Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności wraz z Kołem Naukowym Pedagogów PWSZ przygotowały na tę okazję warsztaty dużej formy. Ci, którzy lubią trochę pogłówkować będą mogli spróbować swoich sił w szachowej grze symultanicznej z arcymistrzem Marcinem Krzyżanowskim. O moc atrakcji dla najmłodszych zadbają animatorzy Cioci Kloci. Weronika Gojny-Budniewska zabierze nas w swój Muzyczny Świat podczas koncertu o 17.00, a o 19.00 swój koncert rozpocznie DJ Balkan Valkan. Atrakcją wieczoru będą realizowane przez www.visualsensation.pl  pokazy woda - światło - dźwięk.

16.00 Gmina Krzyżanowice zaprasza na Koncert poświęcony pamięci Ludwika van Beethovena i Franciszka Liszta w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice, który odbędzie się przed Pałacem Lichnowskich w Krzyżanowicach.


NIEDZIELA - 29 maja

14.00 Festiwal Odkrywców na Bulwarach Nadodrzańskich. W programie: obserwowanie plam na Słońcu, wyciskanie soku na rowerku spinningowym czy budowa aparatu fotograficznego z przedmiotów codziennego użytku, fotobudka i darmowe, pamiątkowe zdjęcia, warsztaty chemiczne, interaktywna wieża LED.

18.00 „Wolność dla Ukrainy” oraz „Lwowska domówka. Patriotyczny montaż słowno w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu pt. „Wolność dla Ukrainy” w wykonaniu Młodzieży i dyr. Anny Kijek z MOKSiR-u w Kuźni Raciborskiej oraz program rozrywkowy pt. „Lwowska domówka” w wykonaniu Teatru „Senioralne Forte”. W wydarzeniu weźmie udział Gość Specjalny - prof. Stanisław Sławomir Nicieja, który wygłosi prelekcję o Lwowie. Wstęp wolny.

19.00 Spektakl w wykonaniu tancerzy Amatorskiego Teatru Tańca SKAZA pt. ,,Linia życia'' w reżyserii Manueli Krzykały w Raciborskim Centrum Kultury. Linia życia to spektakl o człowieku i jego słabościach. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK.


PONIEDZIAŁEK - 30 maja

15.30 Warsztaty pachnące aromatem w Filii nr 10 MiPBP Racibórz-Markowice. W propozycji są portrety bajkowych postaci z wykorzystaniem kawy, gąsienice malowane cukrem z olejkiem za pomocą balonów maczanych w farbie oraz wyklejanie ziołowych pejzaży. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

16.00 - 18.00 DZIEŃ BAJTLA czyli niezwykłe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka w Świetlicy w Kornowacu. Dla milusińskich mnóstwo atrakcji. W programie: strefa malucha pod czujnym okiem Cioci Beaty, tatuaże z brokatu, wata cukrowa i lemoniada, balony, warsztaty z cudownymi instruktorkami GOK, animacje z Ciocią Klocią.


WTOREK - 31 maja

16.00 - 18.00 DZIEŃ BAJTLA czyli niezwykłe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka w Domu Kultury w Pogrzebieniu. Dla milusińskich mnóstwo atrakcji. W programie: strefa malucha pod czujnym okiem Cioci Beaty, tatuaże z brokatu, wata cukrowa i lemoniada, balony, warsztaty z cudownymi instruktorkami GOK, animacje z Ciocią Klocią.


ŚRODA - 1 czerwca

16.00 - 18.00 DZIEŃ BAJTLA czyli niezwykłe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka w Domu Kultury w Kobyli. Dla milusińskich mnóstwo atrakcji. W programie: strefa malucha pod czujnym okiem Cioci Beaty, tatuaże z brokatu, wata cukrowa i lemoniada, balony, warsztaty z cudownymi instruktorkami GOK, animacje z Ciocią Klocią.

16.00 Dzień Dziecka w Kuźni Raciborskiej na Placu Zwycięstwa. Wśród wielu atrakcji będzie świetna zabawa z iluzjonistom, konkursy, malowanie twarzy, balonowe zoo, dmuchana zjeżdżalnia, wesoła kolejka, która będzie jeździła ulicami miasta.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 26 maja - 1 czerwca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].